:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -4°C pochmurno z przejaśnieniami

Piknik z misją w Trzebiegoszczu

7 października społeczność Trzebiegoszcza i okolic bawiła się na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez radę rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zabawę choinkową dla dzieci

– W zorganizowanie pikniku zaangażowali się rodzice uczniów naszej szkoły i nauczyciele, bo wszyscy chcemy dla dzieci jak najlepiej i zapewniamy im tego typu spotkania rodzinne – mówi przewodnicząca rady rodziców SP w Trzebiegoszczu Agnieszka Drzażdżewska. – Piknik rodzinny jest nie tylko okazją do spotkania uczniów i ich rodzin oraz społeczności szkolnej, ale też do beztroskiej zabawy przy muzyce, rywalizacji sportowych organizowanych przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego i promocji zdrowego żywienia. Rodzice przygotowali ciasta i różne potrawy, a dzieci galaretki z owocami. Wszystkim za obecność i przygotowanie pikniku dziękujemy. Dochód z dzisiejszego pikniku przeznaczymy, podobnie jak w minionym roku, na zorganizowanie choinki dla dzieci.

Organizatorzy pikniku rodzinnego w Trzebiegoszczu doskonale potrafią połączyć przyjemne z pożytecznym. W sobotę zafundowali uczestnikom zabawę na świeżym powietrzu, pyszne potrawy pieczołowicie przygotowane przez rodziców uczniów szkoły w Trzebiegoszczu, szansę na integrację na początku roku szkolnego i zacieśnienie więzi uczniowskich, zaangażowali rodziców do zaprezentowania swoich popisowych dań, ale też zebrali pieniądze na zabawę choinkową dla dzieci.

– My przygotowałyśmy specjalnie na piknik pyszne leczo – mówi Agnieszka Bedyk. – Zachęcamy do degustacji i życzymy smacznego.
I gorące leczo znikało w okamgnieniu podobnie jak kiełbaski z grilla, gofry czy pachnące wypieki lub serwowane przez uczniów kolorowe galaretki z mnóstwem owoców czy popcorn. W sobotnie popołudnie boisko szkolne nie pustoszało, bawiły się całe rodziny, dopisywały humory, a o wyjątkowym pikniku mieszkańców informowała muzyka i zapach domowych potraw.

– Dzisiaj oficjalnie żegnamy lato – mówią Weronika i Klaudia. – Bawimy się świetnie na placu zabaw, trampolinie i boisku. A, i gofry są najlepsze na świecie.

Tekst i fot. (LiJ)

Piknik z misją w Trzebiegoszczu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się