:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Pijany złodziej na rowerze schwytany

Kronika kryminalna, Pijany złodziej rowerze schwytany - zdjęcie, fotografia

Brawurowa kradzież jednośladu zakończyła się jedynie chwilowym sukcesem, bo kompletnie pijanego amatora cudzej własności ujęli policjanci z Dobrzynia nad Wisłą.

W miniony czwartek mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą przyjechał do sklepu w Płonczynie (gm. Wielgie), by zrobić zakupy. Gdy załatwił sprawunki, spod sklepu odjechał rowerem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że rower ten ukradł na miejscu mieszkance Główczyna.

Kobieta brak roweru stwierdziła po wyjściu przed budynek. Na sklepowym monitoringu świetnie było widać sprawcę kradzieży odjeżdżającego jednośladem. - Przybyli na miejsce policjanci z Dobrzynia nad Wisłą po ustaleniu personaliów mężczyzny od razu podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Nie zastali go w domu, ani nie napotkali w okolicy, ale szybko uzyskali informacje, którą drogą się poruszał. Gdy dojechali w typowane miejsce, rzeczywiście zobaczyli 57-latka jadącego skradzionym rowerem całą szerokością jezdni - relacjonuje mł. asp. Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

Okazało się że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie teraz nie tylko za kradzież roweru, ale także za jazdę nim po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości.

Za jazdę rowerem po pijanemu grozi mu grzywna, a za kradzież nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(ak), fot. KPP Lipno

Pijany złodziej na rowerze schwytany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się