:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Pijany recydywista chciał przekupić policjantów

Kronika kryminalna, Pijany recydywista chciał przekupić policjantów - zdjęcie, fotografia

Mimo utraconego kilkanaście lat temu prawa jazdy 54-letni mieszkaniec gminy Wielgie znów zaliczył bardzo przykrą wpadkę. Nie dość, że został zatrzymany za jazdę bez uprawnień, miał 2 promile alkoholu w organizmie, to jeszcze próbował przekupić policjantów.

We wtorek (15.08) podczas patrolu na krajowej dziesiątce mundurowi zatrzymali do kontroli fiata punto. Uwagę mundurowych na to auto zwrócił brak włączonych świateł mijania. Podczas czynności poczuli także alkohol. Sprawdzenie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu.

- Poinformowany o skutkach przestępstwa, którego się dopuścił, zaczął przekonywać policjantów, aby go puścili. Obiecywał, że w zamian jakoś im się odwdzięczy. Mimo pouczeń nt. przestępstwa korupcyjnego i grożącej za to sankcji 54-letni mieszkaniec gminy Wielgie zdecydował się na wręczenie łapówki mundurowym. Wyjął z kieszeni stuzłotowy banknot i położył go w radiowozie. Potem dodał, że idzie do domu i sprawa jest załatwiona - mówi Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

To nie koniec przewinień 54-latka. Do jazdy po alkoholu i próby przekupstwa doszedł fakt kierowania mimo utraconych uprawnień. Kilkanaście lat temu mężczyznie odebrano prawo jazdy, przyczyną także był alkohol.

Za kierowanie autem po pijanemu wg nowych przepisów grozi do 5 lat więzienia, jako że został na tym przyłapany nie pierwszy raz. Przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą nawet do 10 lat więzienia.

(ak), fot. KPP Lipno

Pijany recydywista chciał przekupić policjantów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się