:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C całkowite zachmurzenie

Pierwsza wygrana Wisły Dobrzyń

Piłka nożna, Pierwsza wygrana Wisły Dobrzyń - zdjęcie, fotografia

Wygląda na to, że piłkarze Wisły Dobrzyń złapali zwyżkę formy, bo po remisie z Łokietkiem Brześć Kujawski odnieśli pierwszą w tym roku wygraną w V lidze. Na wyjeździe pokonali aż 4:1 Ziemowit Osięciny

Wisła rundę wiosenną zaczęła od dwóch porażek, ale jest nadzieja, że najgorsze ma już za sobą. Lepszą grę zwiastował już remis 1:1 z Łokietkiem przed własną publicznością. Nadzieja na punkty w kolejnym spotkaniu była tym większa, że gracze z Dobrzynia jechali na mecz do ostatniego w tabeli Ziemowita Osięciny. Mimo to chyba nawet oni sami nie spodziewali się takiego przebiegu spotkania.

Prowadzenie dla Wisły Dobrzyń już w 1. minucie meczu uzyskał Patryk Jasiński. Ale nasz zespół na tym nie poprzestawał i już w 10. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Rzęsiewicz. Wtedy gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Bliscy zdobycia gola kontaktowego byli w 36. minucie gry, ale zmarnowali rzut karny. Wisła zupełnie dobiła ich do przerwy. Najpierw dwie minuty po niestrzelonej jedenastce kolejnego gola zdobył Rzęsiewicz i było 3:0. Jakby tego było mało zawodnik Ziemowita dostał czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą i drużyna ta grała przez ponad pół meczu w dziesiątkę.

Wynik 3:0 do przerwy i przewaga w polu dawały pewne zwycięstwo Wiśle. Ale podopieczni Marka Bolimowskiego chcieli nadal atakować i w 65. minucie bramkę na 4:0 zdobył rezerwowy Dominik Szklarczyk. Uspokojeni tak wysokim prowadzeniem Wiślacy niemal do końca kontrolowali mecz. Niemal, bo pozwolili gospodarzom na zdobycie honorowego gola już w doliczonym czasie gry. Ostatecznie Wisła wygrała 4:1.

Co prawda pierwszy komplet punktów na wiosnę 13. pozycji Wisły Dobrzyń w tabeli nie zmienił, ale zmniejszył dystans do 12. miejsca już tylko do trzech punktów. Szansa na ich zdobycie już w sobotę, gdy Wisła podejmować będzie Gopło Kruszwica. Początek meczu o godz. 16. Relacja i zdjęcia z meczu w kolejnym CLI i na lipno-cli.pl.