:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Nowy rok przyniesie nowe drogi

Inwestycje, przyniesie drogi - zdjęcie, fotografia

Gmina Lipno jest gotowa do nowego sezonu inwestycyjnego. Choć pogoda blokuje większość prac w terenie, planowane są kolejne działania. W myśl ogłoszonych przetargów niebawem zrealizowanych zostanie kilka projektów służących poprawie infrastruktury drogowej.

Z początkiem stycznia gmina Lipno ogłosiła kilka przetargów. Pierwsze przedsięwzięcie dotyczy przebudowy drogi gminnej na odcinku Chlebowo-Chodorążek. Zadanie składa się z dwóch etapów. I tak droga została podzielona na dwie części remontowe: 995 m i 242 m. – Całość zadania warta jest ponad milion złotych. Na chwilę obecną jest to droga gruntowa z licznymi ubytkami, bez uregulowanych poboczy. Zamówienie obejmuje wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,5 metra – mówi Marek Wysocki, kierownik referatu obsługi rolnictwa i gospodarki gruntami.

Poza tym projekt przewiduje wykonanie zjazdów do każdej przyległej działki. Pierwsza część inwestycji kosztować będzie blisko 770 tys. złotych. Drugi etap obejmuje odcinek długości ponad 200 m. Obecnie droga posiada nawierzchnię asfaltową jednak na jej powierzchni występują liczne wyboje. – Ten etap kosztować będzie nieco ponad 300 tysięcy złotych. Planowany termin oddania drogi to prawdopodobnie sierpień – dodaje Wysocki.

W tym samym czasie rozpoczną się również prace na drodze na odcinku Ostrowite-Szczepanki o długości blisko 1,5 km. Inwestycja także składa się z dwóch etapów. Koszt przedsięwzięcia to blisko 700 tys. złotych. Prace rozpoczną się, gdy pozwoli na to pogoda. 
Ogłoszony został także przetarg na budowę ulicy Sportowej. W ramach tego zadania zostanie położony asfalt na odcinku ponad 300 m. Przedsięwzięcie kosztować będzie 326 tys. złotych. 

Nawierzchnię utwardzoną zyska również droga z Popowa do Ostrowitego. Remont blisko 800 m to koszt prawie 400 tys. złotych. Planowany termin zakończenia prac, to także sierpień.

(mb-g)

Nowy rok przyniesie nowe drogi komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-27 14:24:46

    Nie ma drogi z Popowa do Ostrowitego... jest droga na Ostrowitko...w obrębie popowa.. jeżeli już coś piszecie..to nie róbcie błędów!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-02-27 14:51:29

    Czy coś wiadomo na temat nawierzchni asfaltowej w Zadusznikach?Było coś wspominane w 2017r.(co te latki były kładzione na ubytki,które wymyło po trzech dniach),że będzie kładziona nowa nawierzchnia asfaltowa w 2018r.

  • gość 2018-03-01 13:29:43

    A co z drogami powiatowymi , kiedy zostaną naprawione ? Czy długo jeszcze będą straszyć kierowców , naszpikowane dziurami jak ser .

Dodajesz jako: Zaloguj się