:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Nowe mieszkania socjalne przy Komunalnej

Inwestycje, mieszkania socjalne Komunalnej - zdjęcie, fotografia
02/10/2018 10:00

Magistrat otrzymał ponad 460 tysięcy złotych z BGK na budownictwo socjalne. Wsparcie to pozwoli na wybudowanie nowego wielorodzinnego domu socjalnego dla ośmiu rodzin przy ulicy Komunalnej i zakup obiektu przy ulicy Rapackiego z przeznaczeniem na mieszkania socjalne

Burmistrz Paweł Banasik podpisał już dwie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie zadań z zakresu budownictwa socjalnego. Wsparcie pochodzi z funduszu dopłat. Jedno z naszych dotowanych przez BGK przedsięwzięć to budowa od podstaw nowego budynku socjalnego, ośmiorodzinnego, przy ulicy Komunalnej. Tutaj dotacja ma wynieść 260 tysięcy złotych. Drugie zamierzenie mieszkaniowe władz miasta to zakup istniejącego budynku zlokalizowanego przy ulicy Rapackiego. Tutaj jest kwota 201 tysięcy złotych dotacji.

– Trwa przygotowanie postępowania przetargowego na realizację budowy budynku wielorodzinnego przy ulicy Komunalnej – mówi burmistrz Paweł Banasik. – Jeśli chodzi natomiast o budynek przy ulicy Rapackiego, to jego wartość wynosi 650 tysięcy złotych. Otrzymaliśmy dotację w kwocie 201 tysięcy złotych, a więc budynek będzie kosztował nas 450 tysięcy złotych.
To niewątpliwie doskonała wiadomość dla rodzin borykających się z problemem mieszkaniowym oraz lipnowian, którzy z różnych przyczyn losowych nie są w stanie samodzielnie zapewnić sobie lokum. Do tematu wrócimy.

Tekst i fot. 
Lidia Jagielska

Reklama

Nowe mieszkania socjalne przy Komunalnej komentarze opinie

  • gość 2018-10-04 12:36:26

    Dobrze że coś się robi w tym temacie mieszkań tylko co to jest to kropla w morzu więc Starostwo niech działa dalej i życzę sukcesów bo mieszkańcy potrzebują mieszkań a to też ma duże bardzo duże znaczenie przy wyborach.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Posadzki maszynowe Włocławek,

Witam. Oferuję Państwu wykonanie posadzki betonowej i chudziakòw metodą półsuchą mechanicznie zacierane.Powoduje to iż posadzka ta nie ściera się..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama