:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C lekkie zachmurzenie

Nowe Centrum Lipna: wielkie otwarcie

28 października prezes spółki PUK Marcin Kawczyński i burmistrz Lipna Paweł Banasik otworzyli Nowe Centrum Lipna, a proboszczowie lipnowskich parafii ks. Henryk Ambroziak i ks. Henryk Kołodziejczyk poświęcili obiekt i przewodniczyli modlitwie inauguracyjnej

Szybkie tempo prac

– Pracowaliśmy dzisiaj do pierwszej w nocy, żeby to mogło tak wyglądać – mówił prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie i inicjator wybudowania NCL Marcin Kawczyński. – Pomysł na Nowe Centrum Lipna zrodził się trzy lata temu i wtedy już zakładaliśmy budowę w dwóch etapach. Dzisiaj mamy zakończenie pierwszego etapu inwestycji, mamy zgodnie z harmonogramem miesiąc opóźnienia, ale to jest niewiele jak na tak duże zadanie. Dwa i pół roku temu zaprezentowaliśmy koncepcję radzie miejskiej i mieszkańcom, ta koncepcja ewaluowała. Budowę rozpoczęliśmy półtora roku temu, tempo jest więc niesamowite. Ukończyliśmy pierwszy etap NCL, ale też zbudowaliśmy most, zrobiliśmy połączenie drogowe z ulicą Cegielną i Łączną, a do końca roku będzie zbudowane połączenie drogowe z ulicą Ekologiczną. Jeszcze w tym roku uruchomimy myjnię i resztę parkingów, które są niezbędne. Udało się.

Potrzeba zmian

Nowe Centrum Lipna (pasaż handlowy) otwarte jest dla klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00, a w soboty od 8.00 do 14.00. Sklepy z warzywami i owocami czynne są od 7.00 do 18.00, a w soboty od 7.00 do 14.00. NCL należy szukać w miejscu tradycyjnego lipnowskiego targowiska miejskiego, przy ulicy 3 maja.

– Trzy lata temu narodził się pomysł, żeby coś w Lipnie zmienić – mówił burmistrz Paweł Banasik. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo dzisiejsi goście i mieszkańcy odwiedzający NCL byli pod wrażeniem tego, co zostało tu wybudowane przez półtora roku. Prezesowi i pracownikom spółki PUK dziękuję za ciężką pracę, bo tylko dzięki nim dzisiaj możemy otwierać Nowe Centrum Lipna. A NCL to przecież cała infrastruktura, która ma połączyć nowe centrum z zachodnią częścią Lipna. Myślę, że jeżeli będziemy realizować te plany zgodnie z naszymi marzeniami, to uda się nam dojechać jeszcze do PUK Areny wzdłuż rzeki. Osobom prowadzącym tu działalność życzę, żeby potroiły się ich obroty i utwierdzili się w przekonaniu, że dokonali dobrego wyboru.

Otwarcie z pompą

Na otwarcie NCL w sobotę przyjechali włodarze miast i gmin powiatu lipnowskiego, samorządowcy wszystkich szczebli, szefowie jednostek i zakładów pracy, a teraz przyjeżdżać tu będą mieszkańcy całego regionu lipnowskiego i nie tylko, by w nowoczesnym, przestronnym, usystematyzowanym i bezpiecznym wnętrzu zrobić zakupy, zawrzeć transakcję czy zjeść coś pysznego.

– To, że możemy spotkać się w takim miejscu, to jest sukces nas wszystkich – mówiła Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. – Jako mieszkańcy Lipna możemy cieszyć się z nowego obiektu, który fascynuje i którego nie powstydzimy się w XXI wieku. Jak zawsze sukces ma wielu ojców  i dlatego ja swoje ukłony kieruję do radnych miasta obecnych i byłych za wspieranie i zadawanie pytań, które dowodzą tego, że myślimy i tworzymy. Gratuluję burmistrzowi, bo dla mnie jako mieszkanki Lipna to wielka radość, że taki obiekt powstał szybko i jest w naszym mieście.

Upominki dla klientów

Aneta Jędrzejewska przekazała prezesowi Marcinowi Kawczyńskiemu pióro marszałka Piotra Całbeckiego, którym podpisywane są ważne dokumenty i umowy. A prezes będzie miał co podpisywać, bo przecież to nie koniec rozwoju NCL. Upominków w sobotę nie brakowało, bo władze NCL wręczały wszystkim gościom okolicznościowe torby, breloczki, długopisy i parasole, które teraz w firmach czy domach będą przypominać o Nowym Centrum Lipna i 28 października jako dniu, który już wpisał się do historii nowej zmiany w lipnowskim handlu i nie tylko. Nasza redakcja też otrzymała firmowy upominek z logo NCL, za co serdecznie dziękujemy. 

– Boże, błogosław wszystkich, którzy będą przychodzić do tych pomieszczeń – modlił się ks. Henryk Kołodziejczyk. – Niech sprawiedliwie i z miłością zajmują się kupnem i sprzedażą, niech przyczyniają się do wzrostu wspólnego dobra i do rozwoju doczesnej wspólnoty ludzi. Niech ten obiekt, Nowe Centrum Lipna będzie pobłogosławiony.

O kolejnych wydarzeniach inwestycyjnych w NCL będziemy tradycyjnie informować na bieżąco na naszych łamach.

Tekst i fot. Lidia Jagielska


nowe centrum lipna - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się