:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C lekki deszcz

Nie ma lipy… w kulturze

W czwartek 10 sierpnia w Miejskim Centrum Kulturalnym odbędą się kolejne, trzecie już, warsztaty dobrego spędzania czasu zorganizowane dla dzieci i rodziców przez lipnowskie koło Polskiego Związku Niewidomych i Miejskie Centrum Kulturalne. Początek o godzinie 15.00.

Pierwsze zajęcia odbyły się 28 lipca, kolejne w miniony czwartek. Uczestnicy, a więc dzieci i ich opiekunowie oraz prowadzące zajęcia (oraz autorki projektu) Anna Sawicka Borkowicz i Małgorzata Żarecka Ziółkowska mają za sobą integrację i mnóstwo zabaw.

– Zapraszam dzieci z rodzicami nie tylko z Lipna, ale też ze Skępego i całego powiatu lipnowskiego –zachęca prezes PZN w Lipnie Krzysztof Suchocki. – W najbliższy czwartek zajęcia rozpoczną się wyjątkowo nie o godzinie 16.00, ale o godzinie 15.00, bo będziemy mieli wyjątkowych gości. Projekt uzyskał dofinansowanie w programie „Kultura – interwencje 2017” z Narodowego Centrum Kultury, ale żeby to było możliwe urząd marszałkowski wspomógł nas pieniędzmi na wkład własny.

Przypomnijmy, że oferta Polskiego Związku Niewidomych z Lipna znalazła się na 87. (na 209 zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania) miejscu z notą 86,33 punktów i dofinansowaniem w kwocie 15 tysięcy złotych. Projekt, który przypadł do gustu komisji konkursowej NCK został napisany przez Annę Sawicką Borkowicz i Małgorzatę Żarecką Ziółkowską z Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie i nosi nazwę „Nie ma lipy – warsztaty dobrego spędzania walnego czasu”. Warsztatów w naszym mieście będzie osiem. Trzy spotkania za nami, przed nami jeszcze pięć.

Więcej w wydaniu papierowym CLI. Fot. Lidia Jagielska

Nie ma lipy… w kulturze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Domy kultury, Miasto Lipno - więcej informacji