:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Nakrętki dla Igora

Akcja charytatywna, Nakrętki Igora - zdjęcie, fotografia

Od początku marca ludzie dobrej woli zbierają nakrętki w kolejnej już edycji miejskiej „Zakręconej akcji”. Tym razem dochód ze sprzedaży surowca składowanego w specjalnych kontenerach ustawionych na ulicach Lipna zostanie przeznaczony na rehabilitację Igora Grabowskiego

Plastikowe nakrętki są teraz zbierane dla trzynastoletniego Igora. Charakterystyczne kontenery cały czas czekają, a ta forma pomocy nic nie kosztuje. Wystarczy plastikowe nakrętki, których nie brakuje codziennie w każdym domu wrzucić do jednego z tych specjalnych kontenerów ustawionych na ulicach miasta.

– To już kolejna osoba z naszego miasta, dla której zbierane są nakrętki – mówi trzynastoletnia Amelka. – Ja systematycznie przynoszę woreczki pełne nakrętek, bo zbieramy w domu wszyscy. To już nasza tradycja. Wrzucamy wszystkie plastikowe zakrętki do pojemniczka, a kiedy się zapełni, przesypuję do torebki i niosę do kontenera, który jest na placu Dekerta. To miłe, że można pomóc komuś. Zachęcam każdego do przynoszenia tutaj nakrętek.

Lipnowska akcja zatacza coraz szersze kręgi, a mieszkańcy przyzwyczaili się już, że plastikowych nakrętek nie należy wyrzucać byle gdzie. Każda z nich ma swoją wartość. Zbiórka surowca trwa już w Lipnie ponad osiem lat. Po raz pierwszy specjalne kontenery do zbierania plastikowych nakrętek po butelkach oraz chemii gospodarczej pojawiły się na ulicach miasta 1 kwietnia 2010 roku i od razu zyskały wielu zwolenników. Najpierw celem zbiórki było dofinansowanie zakupu drenażowej kamizelki dla Amelki, chorej na mukowiscydozę mieszkanki Lipna, potem pieniądze ze sprzedaży surowca płynęły na konto 14-letniego Kamila potrzebującego nowego wózka inwalidzkiego, następnie na leczenie i rehabilitację 27-letniego Szymona, a potem dla kolejnych potrzebujących wsparcia ludzi.

Teraz zbieramy nakrętki dla trzynastoletniego Igora Grabowskiego. Akcja trwa od marca. – Chłopiec jest niepełnosprawny ruchowo, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – informują pracownicy lipnowskiego ratusza. – Jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i członkiem Centrum Charytatywnego „Koniczynka”. Igor potrzebuje wsparcia finansowego na operację lewej nogi i rehabilitację. Potrzeba na to dużych środków, dlatego apelujemy o czynne włączenie się w zbiórkę. Na terenie miasta są umieszczone oznakowane kontenery, do których można wrzucać plastikowy surowiec.

Warto zostać zbieraczem nakrętek i włączyć się w lipnowską akcję charytatywno-ekologiczną prowadzaną dla kolejnych podopiecznych pochodzących z naszego miasta. Od kilku lat nakrętki po napojach czy detergentach w Lipnie zbierają szkoły, urzędy i osoby prywatne. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione nakrętki przerabia na surowiec wtórny, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby. Inicjatorem zakręconej zbiórki charytatywnej jest lipnowski ratusz we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych. Specjalnie oznakowane pojemniki czekają w różnych miejscach miasta, choćby przy placu Dekerta obok urzędu miejskiego.
 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Nakrętki dla Igora komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się