:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Nagrody dla prymusów z gminy Bobrowniki

W ubiegłym tygodniu wręczono stypendia wójta gminy Bobrowniki najzdolniejszym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018. Zdolnej szesnastce towarzyszyli rodzice

Wręczenie stypendiów odbyło się w Szkole Podstawowej w Bobrownikach. Podczas spotkania obecni byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bobrownikach. Nie zabrakło także rodziców stypendystów. To właśnie im wójt gminy wręczył oficjalne listy gratulacyjne, ponieważ także dzięki ich zaangażowaniu dzieci mogą się uczyć i rozwijać na tak znakomitym poziomie.

Część uczniów po raz kolejny odbierała stypendia. Niektórym udało się to pierwszy raz. Wsparcie finansowe ma być motywacją do nauki, a także formą odciążenie rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci się rozwijały, a nie zawsze mają na to środki.

– Chciałbym żeby jak najwięcej dzieci miało takie stypendia i cieszę się, gdy ich z każdym semestrem przybywa. Uważam, że to dobra inwestycja. Z kolei rodzice są zadowoleni, bo ich dzieci mają kieszonkowe na własne wydatki – mówi Jarosław Poliwko, wójt gminy Bobrowniki.

Decydującym kryterium o przyznaniu stypendium jest średnia na poziomie minimum 4,75 oraz wzorowe zachowanie. W kolejnym semestrze stypendiów może być jeszcze więcej, ponieważ przyznawane będą już od średniej 4,6. Pułap zmniejszono ze względu na to, że nie będą już przyznawane stypendia sportowe.

Stypendia odebrała Julita Kunicka oraz Katarzyna Jaromirska – uczennice gimnazjum. Ze szkoły podstawowej wyróżniono: Wiktorię Krygier, Wojciecha Parzniewskiego, Filipa Ciarkę, Patrycję Dankowską, Zuzannę Makowską, Alicję Stojak, Weronikę Wójcik, Sebastiana Kubiaka, Patrycję Stefańską, Adama Krazińskiego, Amelię Pupkowską, Szymona Suchalewskiego, Tymoteusza Żabickiego, Jakuba Gitnera.

Stypendium przyznawane jest z inicjatywy obecnego wójta, który zapoczątkował ich wypłacanie w 2014 roku. Wynosi ono 50 zł miesięcznie i jest wypłacane przez całe kolejne półrocze od jego przyznania.
 

Tekst i fot. Natalia 
Chylińska-Żbikowska

Nagrody dla prymusów z gminy Bobrowniki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się