:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Nagroda nie przekonała

Urzędy, Nagroda przekonała - zdjęcie, fotografia

Z jednej strony mieszkańcy chcą naprawy dróg gruntowych, z drugiej nie palą się do skorzystania z nagrody, którą burmistrz obiecał za wysoką frekwencję na spotkaniach sołeckich. W Mokowie na zebranie przyszło 17 osób, więc to sołectwo raczej nie zdobędzie dodatkowego tłucznia na drogi.

Kolejny cykl spotkań z mieszkańcami burmistrz Jacek Waśko rozpoczął 15 lutego. W ciągu miesiąca odwiedzi 24 wsie, by rozmawiać z ich mieszkańcami o najbardziej palących problemach. Pamiętając z poprzednich lat, że frekwencja nie zawsze była wysoka, burmistrz postanowił nagrodzić najaktywniejsze sołectwa. I tak najlepsze sołectwo dostanie 75 ton (trzy samochody) tłucznia, za drugie miejsce przewidziano 50 ton, zaś za trzecie 25 ton materiału do nawożenia dróg gruntowych. Pomysł, trzeba przyznać, jest ciekawy. A jak zareagowali mieszkańcy?

Wygląda na to, że w niektórych sołectwach konkurs niewiele zmienił. W miniony czwartek odbyły się w remizie w Mokowie spotkania dla mieszkańców właśnie Mokowa oraz Kochonia. Na to pierwsze przyszło dokładnie 17 osób (nie licząc Jacka Waśko i jego zastępcy Marzeny Niekraś), w tym dwóch radnych i sołtys. Kruszywa raczej nie wygrają, ale i tak ci, którzy byli obecni, rozmawiali z burmistrzem. Było o bieżących sprawach, w tym o śmieciach, nieczystościach ciekłych, czy transporcie publicznym.

Najważniejszy postulat mieszkańców dotyczył... naprawy drogi gruntowej z Mokowa w kierunku Płomian. Jacek Waśko sprawę odnotował i obiecał pomóc w miarę możliwości. A te byłyby większe, gdyby frekwencja na spotkaniu była wyższa i Mokowo zgarnęłoby nagrodę.
 

Tekst i fot. (ak)

Nagroda nie przekonała komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się