:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Myśliwi zaprosili do zabawy

W minioną niedzielę już po raz XIV w Zakrzewie spotkali się myśliwi wraz z mieszkańcami na corocznym Festynie Myśliwskim. Przy okazji imprezy odbył się także Festiwal Smaków „Z ekologią na ty”

Co prawda pogoda tego dnia nie rozpieszczała nikogo, jednak to nie przeszkodziło wspólnej integracji, bo do Zakrzewa ściągnęły tłumy. Jak oceniają mieszkańcy bliższych i dalszych okolic, było warto. – Co rok odwiedzam festyn i nigdy nie żałuję. Jest tak wiele atrakcji. Wprost nie wiadomo od czego zacząć – mówi Anna Wasielewska, mieszkanka Dobrzynia nad Wisłą.

Program kolejnej już zabawy z myśliwymi w Zakrzewie wzbogacony został o kilka dodatkowych punktów. Oprócz corocznego spotkania z sokolnikiem, występów lokalnych artystów, pokazów strażackich, policyjnych oraz umiejętności ratowników medycznych, na zgromadzonych czekały m. in. przysmaki kuchni regionalnej w ramach festiwalu kulinarnego. Nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wesołe miasteczko, malowanie buziek i przejażdżki bryczką wabiły całe rodziny. Czas najmłodszych uczestników imprezy umilał klaun Pajko, demonstrując puszczanie baniek mydlanych. Ci nieco starsi mogli oglądać broń, akcesoria, trofea myśliwskie i ptaki łowcze. Dla sympatyków pojazdów mechanicznych, organizatorzy przygotowali wystawę zabytkowych samochodów.

Żadna impreza łowiecka nie może odbyć się bez degustacji dziczyzny i grochówki. Do Zakrzewa zawitał także pszczelarz. – Wszystko tak wspaniale pachnie i muszę powiedzieć, że jeszcze lepiej smakuje. Naprawdę warto tu być – mówi Marzena Kuligowska, uczestniczka festynu.

Łowiectwo to też kultura i tradycja, a tę na najwyższym poziomie zaprezentowały występy Agaty Markowskiej, wielickiej grupy tanecznej, zespołu ludowego „Chalinianki”, a także orkiestry dętej. Podobnie jak w latach ubiegłych głównymi organizatorami festynu byli członkowie Koła Łowieckiego „Zys”,  wójt gminy Tadeusz Wiewiórski oraz Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie.

Tekst i fot. (mb-g)

Myśliwi zaprosili do zabawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się