:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

„Mroźna” piosenka na zimowym festiwalu

Wydarzenia lokalne, „Mroźna” piosenka zimowym festiwalu - zdjęcie, fotografia

W miniony piątek 2 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie odbył się IV Tłuchowski Festiwal Piosenki Zimowej. Do zmagań w konkursie zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników

Soliści rywalizowali w czterech kategoriach, a zespoły muzyczne w trzech. Uczestnicy prezentowali po jednym utworze o tematyce zimowej. Formuła przeglądu jest bardzo prosta, a możliwy do zaprezentowania repertuar jest dość szeroki. Należy wykonać piosenki, które w jakiś sposób kojarzą się z czasem świąt, zimy i karnawału. Zatem w GOK rozbrzmiewały m. in. kolędy i pastorałki. W komisji konkursowej zasiedli: Marcin Chojnacki – przewodniczący oraz Barbara Cybulska i Katarzyna Majorowska jako członkowie. Jury oceniało walory wokalne, muzykalność, dobór repertuaru oraz interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy zaprezentowali ciekawe aranżacje znanych kolęd i piosenek. Tym razem można więc było usłyszeć zarówno tradycyjne pastorałki jak i znane przeboje muzyki rozrywkowej. Po wszystkich prezentacjach komisja udała się na obrady, by ostateczne wyróżnić i nagrodzić laureatów konkursu w podziale na solistów i zespoły. W tym czasie dzieci i młodzież wspólnie spędziły czas na scenie.

Komisja sędziowska miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców. Ostatecznie udało się przyznać nagrody najlepszym wykonawcom. I tak na podium w kategorii solo do lat 7 stanęła Aleksandra Urbaniak. Pierwsze miejsce w kategorii 8-10 lat zajęła Maria Bukowska. Zwycięstwo w przedziale wiekowym od 11 do 13 lat wywalczyła Aleksandra Ziółkowska. Tytuł najlepszego solisty w wieku od 14 do 16 lat zdobył Michał Kamiński. Wśród zespołów siedmiolatków na podium stanęli członkowie grupy Zimowe Trio. Natomiast w nieco starszej grupie wiekowej, do 12 lat pierwsze miejsce zdobyli wokaliści ze Studia Piosenki.

Festiwal Piosenki Zimowej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych artystów, dlatego organizatorzy, niezmiennie GOK w Tłuchowie, zapowiadają kolejne edycje. – Na naszej scenie prezentują się utalentowani wykonawcy. Są to osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze śpiewem jak również ci, którzy wygrywają różne konkursy. Chętnie usłyszymy ich za rok o tej samej porze – mówi Wioletta Krzysztoforska, dyrektor GOK.
 

(mb-g), fot. nadesłane

„Mroźna” piosenka na zimowym festiwalu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się