:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Mień lepszy od Wiślanina [zdjęcia]

O grze piłkarzy z Lipna można powiedzieć lepiej późno niż wcale. Mień odniósł trzecie w tym roku zwycięstwo w rozgrywkach A-klasy, pokonując 3:0 Wiślanin Bobrowniki. Szans na awans lipnowianie już dawno nie mają, ale odrobinę poprawili swoją pozycję w tabeli.

O poczynaniach lipnowskich piłkarzy możecie regularnie czytać na naszym portalu i oczywiście w papierowym CLI. Stąd też wiecie zapewne, że przez fatalną rundę jesienną i również nieudaną wiosnę Mień o awansie do okręgówki może w tym sezonie jedynie pomarzyć. Ale podopieczni Tomasza Strzeleckiego mogą grać coraz lepiej i zdobywać punkty w kolejnych spotkaniach. Zrobili to w minioną sobotę.

Do Lipna przyjechał Wiślanin Bobrowniki, a więc starcie obu ekip było kolejnymi derbami powiatu we włocławskiej A-klasie. W pierwszej połowie gospodarze zdecydowanie przeważali, co golem w 32. minucie udowodnił Kamil Markowski. Mimo asysty dwóch obrońców Wiślanina kapitan Mienia oddał strzał w długi róg bramki Andrzeja Ziemiańczyka i ze spokojem wykorzystał dogodną sytuację. Do przerwy było 1:0.

W drugiej połowie Mień szybko rozstrzygnął spotkanie. Pięć minut po wznowieniu gry do siatki Wiślanina trafił Filip Falkowski, a kolejne dziesięć minut później wynik na 3:0 ustalił Filip Cymerman. Mień odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo. Dzięki temu lipnowianie powiększyli swój dorobek do 22 punktów i awansowali w tabeli na szóste miejsce, wyprzedzając m. in. Wiślanina.

W następnej kolejce Mień zagra na wyjeździe z Wichrem Wielgie. Do końca sezonu pozostaniu mu jeszcze jeden mecz u siebie, z ostatnią w tabeli Victorią Smólnik. Jeśli lipnowianie wygrają oba spotkania, mogą skończyć rozgrywki nawet na trzeciej pozycji.

Relacja z meczu z Wiślaninem oraz wybrane zdjęcia również w papierowym CLI.