:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Malarze w plenerze

Oświata, Malarze plenerze - zdjęcie, fotografia

We wtorek 15 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliszewie uczestniczyli w plenerze malarskim, który poprowadzili pracownicy Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Celem imprezy było przygotowanie licznych dekoracji związanych z obchodami stulecia istnienia szkoły

W miniony wtorek otoczenie szkoły w Maliszewie zamieniło się w plenerową pracownię malarską, a uczniowie z artystycznym zacięciem przystąpili do dzieła. Zadaniem dzieci było wykonanie modeli samolotów oraz pomalowanie ich w oryginalny sposób, bowiem trwają przygotowania do setnych urodzin tej placówki oświatowej, a patronami szkoły są słynni lotnicy Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura.

– Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy wykazali się niezwykłą kreatywnością – opowiada nauczycielka szkoły w Maliszewie Joanna Słaboszewska. – Powstało wiele barwnych i interesujących prac. Skończone dzieła uczniowie wraz z pracownikami galerii zawiesili na sznurkach tak, aby sprawiały wrażenie unoszących się w powietrzu. Młodzież szkolna doskonale bawiła się w czasie warsztatów plastycznych. I choć na ubraniach dzieci pozostały plamy z farb, można było zobaczyć dumę i szczęście na twarzach wszystkich uczestników pleneru malarskiego. Mamy ogromną nadzieję, że rodzice wykażą się wyrozumiałością...

Na pewno o wyrozumiałość rodziców nie było trudno, bo cel malowania był przecież wyjątkowy. Nie każdy ma możliwość uczenia się w szkole imienia słynnych lotników, i nie każdy ma przyjemność dołączenia do kolejnego rocznika uczniów zacnej stulatki.

Lidia Jagielska
fot. nadesłane

Malarze w plenerze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się