:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Mają swoją kapliczkę w Kłobukowie

Z inicjatywy radnego z Kłobukowa w gminie Tłuchowo została wybudowana przydrożna kapliczka. Msza św., podczas której figura została poświęcona, odbyła się w minioną sobotę. Uroczystość przyciągnęła wielu mieszkańców.

Pomysł wybudowania przydrożnej figury zrodził się jeszcze w zimę. – Od dawna myślałem, żeby w jakiś sposób zagospodarować plac na rozwidleniu dróg. Gdy wjeżdża się do naszej miejscowości, jest to miejsce, które pierwsze rzuca się w oczy, a wcześniej niestety nie było tam niczego godnego uwagi – mówi Jan Kokosza, radny a zarazem mieszkaniec Kłobukowa.

Pomysł szybko i entuzjastycznie został przyjęty przez wszystkich kłobukowian, którzy zadeklarowali pomoc przy budowie. Przedsięwzięcie z Kłobukowa to kolejny dowód na to, że wspólnymi siłami można wiele. Wystarczyło kilka miesięcy, by powstała murowana kapliczka z czerwonej cegły, na której została umieszczona figura Najświętszej Marii Panny. Prowadzą do niej wybrukowane schodki. Całość otaczają kompozycje z kamieni ozdobnych, kwiaty oraz krzewy.

Nie zawiedli też sponsorzy, którzy wspomogli budowę finansowo i dali potrzebne materiały. Natomiast przy budowie pracowali mieszkańcy Kłobukowa. Koszt i materiały potrzebnego do budowy figury to około 2 tys. złotych. Pieniądze pochodziły po części z funduszu sołeckiego, jednak przeprowadzona została także zbiórka środków na ten cel.

Po mszy mieszkańcy Kłobukowa bawili się na sołeckim pikniku, który odbywał się na placu przed zabytkowym dworkiem.

Tekst i fot. (mb-g)

Mają swoją kapliczkę w Kłobukowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się