:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Mają boisko z prawdziwego zdarzenia

Łatwo nie było, ale napis na starym budynku mleczarni „Chrostkowo chce orlika” przestał być aktualny. Samorząd z własnych środków wybudował boisko piłkarsko-lekkoatletyczne, zapewniając dzieciom i młodzieży możliwość realizowania sportowych pasji

Wykonawcą zadania była firma Budex z Lipna, a prace trwały zaledwie kilka miesięcy ubiegłego roku. Potem trzeba było poczekać, aż na płycie wyhodowana zostanie trawa. Po okresie zimowym można było dokonywać ostatnich szlifów, a przypadający w ubiegłym tygodniu dzień dziecka (choć w Chrostkowie 30 maja - red.) był znakomitą okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym i oficjalnego oddania obiektu w ręce mieszkańców. Nic więc dziwnego, że impreza przy Zespole Szkół w Chrostkowie ściągnęła też sporo gości.

– Rok temu brałam razem z wami udział w rajdzie rowerowym, którego meta była tutaj, na zwykłym placu. Dzisiaj to jest zupełnie inne miejsce. Mam nadzieję, że będzie to tętniące serce gminy Chrostkowo. Wielkie gratulacje dla wójta i radnych, że w tak krótkim czasie zrobili tak wiele. Jestem z was dumna i szczęśliwa. Mam nadzieję, że dzieci będą tutaj realizować swoje pasje, bo sport jest bardzo ważny. Możecie wychować wielkie talenty, tym bardziej, że macie potencjał – mówi Aneta Jędrzejewska z zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Nie da się ukryć, ze dla samorządu tak małej i delikatnie mówiąc niezbyt zamożnej gminy było to zadanie szalenie ambitne i trudne. Ale udało się wysupłać 680 tys. zł i dokonać, wydawało się niemożliwego. – Moi poprzednicy nie zrobili tego, przekonując, że Chrostkowa na boisko nie stać. My pokazaliśmy, że to nieprawda – cieszy się wójt Mariusz Lorenc. – W różnych postaciach dało się zauważyć, że to boisko jest niezbędne. Dzięki pracy rady, przy moim udziale i rozmowach z nauczycielami w-f udało się to boisko wybudować. Dziękuję wykonawcy - firmie Budex. Najważniejsze jest to, że właśnie oddajemy to piękne boisko w ręce uczniów, którzy będą tutaj szlifować swoje talenty. Cieszę się, że ta inwestycja znalazła się wśród innych ważnych zdań, bo przecież musimy inwestować w drogi, oświatę, kulturę. Wychowanie młodzieży jest jednak najważniejsze.

Warto dodać, że poza zajęciami szkolnymi obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców gminy Chrostkowo. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt Mariusz Lorenc, wicemarszałek województwa Aneta Jędrzejewska, przewodniczący rady gminy Zbigniew Witkowski, ks. proboszcz Marek Trymers, dyrektor ZS Chrostkowo Mariusz Włodarczyk oraz przedstawiciel firmy Budex. Wymienieni oddali także pierwsze strzały na bramkę strzeżoną przez uzdolnioną młodzież z Chrostkowa. Potem był już tylko czas zabawy z okazji dnia dziecka. Patronem Medialnym imprezy był tygodnik CLI.
 

Tekst i fot. (ak)

Mają boisko z prawdziwego zdarzenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się