:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Kryminalni przechwycili nielegalny ładunek

Nawet sprytne ukrycie nielegalnego towaru nie zwiodło policjantów pionu kryminalnego z lipnowskiej komendy. Mundurowi wspólnie ze strażą graniczną przejęli duży ładunek wyrobów tytoniowych.

Policjanci współpracowali ze strażnikami w związku z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Kryminalni pozyskali informację o samochodzie przewożącym nielegalne środki przez powiat lipnowski. Zatrzymali go do kontroli w środę w miejscowości Stare Rybitwy (gm. Bobrowniki).

- Jadący nissanem mieszkańcy powiatu kutnowskiego byli podczas kontroli zdenerwowani. Policjanci dokładnie przeszukali samochód, który jak się okazało wyposażony był w podwójną ściankę. Za nią ukryty był trefny towar. W ten sposób kryminalni ujawnili 8 worków nielegalnego tytoniu o łącznej wadze blisko 125 kg i 3090 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy - mówi Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

Straty skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego powstałe w wyniku ich przestępczej działalności to ponad 147 tys. zł. 45-latkom za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

(ak), fot. KPP Lipno

Kryminalni przechwycili nielegalny ładunek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się