:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Komu pomogą w tym roku?

Akcja charytatywna, pomogą - zdjęcie, fotografia

Jasień przygotowuje się do trzeciego festynu charytatywnego. Dwa lata temu mieszkańcy pomogli pogorzelcom z Tłuchowa, którym pożar zabrał dorobek życia. Dochód z ubiegłorocznej zabawy został przeznaczony na leczenie mieszkanki Dobrzynia nad Wisłą. A kto w tym roku otrzyma pomoc?

Festyn charytatywny już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Jasieniu. Tegoroczna impreza pod nazwą „Mama, tata i ja – razem pomagamy” przewidziana jest na 26 maja, tradycyjnie przed placem świetlicy wiejskiej. Od samego początku, czyli od roku 2016 uczestnikom koncertu przewodzi myśl – razem możemy więcej. – Organizatorzy szukają osób chętnych do wsparcia wspólnej inicjatywy na rzecz potrzebujących. Wszystkie osoby zainteresowane pomocą przy organizacji festynu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 514-499-811 – wyjaśnia Konrad Słomczewski, jeden z opiekunów grupy teatralnej.

Organizatorzy, którymi niezmiennie są opiekunowie grupy teatralnej Brzydkie Kaczątka, rada sołecka oraz stowarzyszenie Pomocna Dłoń, nie zdecydowali jeszcze, kto w maju otrzyma pomoc mieszkańców Jasienia. Postanowili, że tym razem zadecyduje los. Spośród wypełnionych formularzy do otrzymania pomocy charytatywnej drogą losowania wybrana zostanie osoba, dla której podczas zorganizowanego festynu zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna. Na wnioski z danymi kandydatów oraz opisem trudności lub chorób z jakimi się zmagają, pomysłodawcy festynu czekają do 6 kwietnia.

W programie majowej imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji: konkursy talentów, występy zespołów, aukcje, wesołe miasteczko, wata cukrowa, animatorzy zabawy oraz przedstawienia Jak w latach ubiegłych, tak i teraz pojawi się gość specjalny. Kto nim będzie, dowiemy się już za kilka tygodni.
 

(mb-g)

Komu pomogą w tym roku? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się