:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Kleszcze na boisku w Łąkiem

Interwencje, Kleszcze boisku Łąkiem - zdjęcie, fotografia

– Od początku maja nie możemy doprosić się o skoszenie trawy z boiska przy szkole w Łąkiem, a teraz moja córka przyniosła w głowie kleszcza, jest na antybiotyku, czekamy na wyniki – alarmuje Iwona Bogdanowicz. – Trawa natychmiast będzie skoszona – deklaruje w rozmowie z nami sekretarz miasta i gminy Skępe Zbigniew Małkiewicz

W piątek rano otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Łąkiego, mamy uczennicy szkoły w Łąkiem, o zaniedbanym boisku szkolnym, mocno zarośniętym trawą, niebezpiecznym dla dzieci. Kobieta nie kryła emocji, był płacz i prośby o pomoc, bo córka pani Iwony została poddana antybiotykoterapii po ukąszeniu przez kleszcza. Kobieta przedstawiła się z imienia i nazwiska, podała fakty i prosiła o interwencję.

– Boję się, jakie będą wyniki córki po tym leczeniu, czy nie będzie poważnych konsekwencji – mówi Iwona Bogdanowicz. – Córka przyniosła tego kleszcza ze szkoły, w głowie, ale to można było przewidzieć. W szkole nie ma sali gimnastycznej, dzieci nie mają gdzie ćwiczyć, więc wychodzą na dwór. Tam jest plac zabaw i boisko, ale to trudno nazwać boiskiem. Trawa sięga do kolan, jak te dzieci mają tam ćwiczyć? To jest dyskryminacja naszych pociech, bo szkoła w Łąkiem jest filią szkoły w Skępem. Prosiliśmy o skoszenie tego boiska od początku maja, ja sama prosiłam, ale zwyczajnie władza mnie olała. O ścięcie trawy prosił i sołtys naszej wsi, i radny. Kierownik placówki filii w Łąkiem już po weekendzie majowym dzwoniła do gminy w tej sprawie. Co mamy zrobić, dwa tygodnie zostało do wakacji, ale tam przecież jest plac zabaw, z którego korzystają dzieci z całego sołectwa. Osobiście jestem rozczarowana opieszałością władzy skępskiej i zresztą większość rodziców również. Od początku maja mamy obietnice, a trawa wciąż nie ścięta.

Pojechaliśmy do Łąkiego. Rzeczywiście przy szkole jest dobrze wyposażony plac zabaw, a za nim boisko z wysoką trawą. O zastrzeżeniach rodziców z Łąkiego poinformowaliśmy władze Skępego. Sekretarz miasta i gminy Zbigniew Małkiewicz zapewnił nas, że o fakcie słyszy po raz pierwszy, ale natychmiast sprawdzi i wyjaśni. Reakcja na naszą interwencję była bezzwłoczna. Po kwadransie sekretarz oddzwonił do redakcji z informacją zwrotną.

– W poniedziałek trawa na boisku w Łąkiem będzie skoszona na pewno – poinformował nas Zbigniew Małkiewicz.

O naszej interwencji sekretarz poinformował również burmistrza, zaraz po jego powrocie do ratusza, w piątkowe popołudnie. Włodarz Skępego Piotr Wojciechowski też nie pozostawił bez echa naszej prośby i potwierdził nam, że boisko zostanie wykoszone bezzwłocznie. Już został zadysponowany wykonawca z odpowiednim sprzętem.

– To jest oczywiste dla mnie, że boisko w Łąkiem musi być dla dzieci bezpieczne i odpowiednio przygotowane, tak jak muszą być odpowiednio zadbane wszystkie tereny przy świetlicach, szkołach i innych naszych obiektach – zapewnia burmistrz Wojciechowski. – W poniedziałek boisko będzie wykoszone.

Mamy nadzieję, że dzieci w Łąkiem będą zawsze bezpiecznie i wygodnie bawić się na boisku i placu zabaw, a my z przyjemnością będziemy je tam odwiedzać.

Tekst i fot. 
Lidia Jagielska

Od redakcji: Istotnie po naszej interwencji i zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli UMiG trawa została skoszona.

Kleszcze na boisku w Łąkiem komentarze opinie

  • aska - niezalogowany 2018-06-21 14:17:10

    ja u synka stosuje taki odstraszacz http://www.littleadventure.pl/pl/p/Tickless-Odstraszacz-Kleszczy-Baby-Bezowy/12 zero chemii

Dodajesz jako: Zaloguj się