:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Klęska Wisły Dobrzyń. Utrzymanie ucieka [zdjęcia]

Wisła Dobrzyń przegrał u siebie aż 0:6 z Kujawianką Strzelno. Identyczny wynik na niekorzyść zanotowała tydzień wcześniej i tym samym na dwie kolejki przed końcem sezonu coraz gorzej wygląda jej sytuacja w walce o utrzymanie w V lidze.

Gdy blisko miesiąc temu Wiślacy w dobrym stylu pokonali lidera okręgówki - Włocłavię Włocławek i to na jej boisku, wydawało się, że walka o pozostanie w V lidze zakończy się sukcesem. Trzy kolejki później sytuacja wygląda o wiele gorzej. Przypomnijmy, że w 26. kolejce Wisła przegrała pechowo 0:1 kluczowy mecz u siebie z Piastem Złotniki Kujawskie. Kluczowy, bo ten zespół chwilę później przeskoczył naszą ekipę w tabeli. Tydzień temu Wisła poległa aż 0:6 w Szubinie. Szansą na przełamanie miał być sobotni mecz z Kujawianką Strzelno.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, zatem emocje miały sięgnąć zenitu w drugiej odsłonie. I faktycznie emocji było w Dobrzyniu co niemiara, ale bynajmniej nie pozytywnych. To co stało się w 20 minut po wznowieniu gry wstrząsnęło piłkarzami i kibicami Wisły. Goście między 47. a 68. minutą zdobyli - uwaga - aż pięć goli!

Gospodarze byli praktycznie bezradni wobec szybkich akcji Kujawianki. Pierwszy gol padł po kontrze środkiem i ładnym strzale z dystansu, drugi po dośrodkowanie z lewej strony i woleju napastnika ze Strzelna. Był też gol z rzutu karnego za zagranie ręką w "szesnastce" oraz spokojne wykończenie akcji Kujawianki po nieudanym wybiciu piłki przez bramkarza Wisły Sujeckiego.

Mimo głośnego dopingu kibiców z Dobrzynia wiadomo było, że Wiślacy już nic nie zmienią w tym spotkaniu. Gorzej, że w końcówce Kujawianka zdobyła szóstego gola. Dodatkowym policzkiem dla Wisły może być fakt, że jego autorem był... rezerwowy bramkarz gości, który chwilę wcześniej pojawił się do gry w polu.

Po tej porażce Wisła spadła na 14. miejsce w tabeli, które oznacza spadek (na 16 zespołów). Teoretycznie możliwe jest jeszcze wyprzedzenie Piasta Złotniki Kujawskie i Lubienianki Lubień Kujawski, ale nie dość, że Wisła musi wygrać dwa ostatnie mecze (ze Zdrojem Ciechocinek i GKS Baruchowo) to jeszcze musi liczyć na potknięcia przeciwników.

Jak widać, sytuacja jest bardzo trudna. Ale dopóki piłka w grze, trzeba wierzyć, że piłkarze z Dobrzynia się utrzymają w V lidze. O szczegółach będziemy informować na bieżąco w CLI.

Tekst i fot. (ak)

Klęska Wisły Dobrzyń. Utrzymanie ucieka [zdjęcia] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się