:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Kierowca "na haju" zatrzymany

Kronika kryminalna, Kierowca zatrzymany - zdjęcie, fotografia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w piątek w Makówcu mercedesa. Podczas kontroli okazało się, że kierowca posiadał przy sobie porcję narkotyków, a sam także był pod ich działaniem. Ponadto mężczyzna nigdy nie uzyskał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariuszom rzucił się w oczy zły stan techniczny pojazdu oraz brak jego obowiązkowego wyposażenia. Jak się okazało, pojazd od dawna nie przeszedł badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu.

Podczas kontroli także zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Był niespokojny, mówił niewyraźnie, a jego reakcje były spowolnione.

- Po przeprowadzonych badaniach trzeźwości okazało się, że 21-latek był trzeźwy. W związku z tym policjanci zaczęli podejrzewać, że mógł on znajdować się pod wpływem innych środków działających podobnie do alkoholu. Potwierdziły to wstępne badania wykonane przy użyciu narkotestera wskazujące na zawartość amfetaminy w organizmie mężczyzny - mówi mł. asp. Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

Jak się okazało po sprawdzeniu mieszkańca Lipna w policyjnych systemach, nigdy nie uzyskał on uprawnień do kierowania pojazdami. Porcję narkotyku policjanci znaleźli w otwartym schowku samochodowym pod radiem. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a od zatrzymanego pobrali krew do badań.

Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia auta po drodze publicznej będąc pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu oraz posiadania narkotyków. Odpowie także za popełnione wykroczenia.

(ak), fot. archiwum

Kierowca "na haju" zatrzymany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się