:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jacek Waśko: Gmina jeszcze bardziej przyśpieszy

19/10/2018 10:13
Wywiady, Jacek Waśko Gmina jeszcze bardziej przyśpieszy - zdjęcie, fotografia

O mijającej kadencji, realizacji zakładanego programu, trudach pracy w dobrzyńskim samorządzie i planach na ewentualną drugą kadencję rozmawiamy z burmistrzem miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą Jackiem Waśko

– Jak ocenia pan mijającą kadencję?

– Oceniam dobrze tę kadencję. Mimo oporu ze strony większości radnych udało się bardzo dużo zrobić. Wydaliśmy około 20 mln zł na różne inwestycje, z czego około 50 proc. to dofinansowania zewnętrzne z różnych źródeł. Nadal mam zapał, dużo energii i co najważniejsze przygotowane projekty, których na początku nie było, więc w pierwszym roku było mało inwestycji. Potem było tylko lepiej.

– Jaka była kondycja finansowa i stan infrastruktury gminy, gdy obejmował pan urząd?

– Zadłużenie gminy wynosiło około 3 mln zł, ale jednocześnie były długoletnie zaniedbania w każdej ważnej dziedzinie. Mam na myśli drogi, infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, oświetlenie, oświatę, kwestie związane z osuwiskami. W tych ostatnich przez 8 lat nie zrobiono praktycznie nic, nam udało się pozyskać ponad 7 mln zł dofinansowania. Musieliśmy przejąć infrastrukturę wodno-kanalizacyjną od dzierżawców. Na dodatek była ona w opłakanym stanie, co wygenerowało ogromne koszty.

– Jakie są najważniejsze inwestycje mijającej kadencji?

– Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Dobrzyniu nad Wisłą, stabilizacja osuwisk nad Wisłą, budowa stacji uzdatniania wody w Grochowalsku, drogi w tym m. in.: ulica Licealna, droga Wierznica-Kochoń, Grochowalsk-Glewo,  Zbyszewo-Płomiany, Kisielewo-Bętlewo; bieżące utrzymanie i utwardzanie dróg gminnych. Było też wiele mniejszych, ale znaczących inwestycji jak remonty w domu kultury, czy w szkole w Chalinie, zakup samochodu na cele wod-kan, pracownie komputerowe w szkołach, place zabaw, nowy wóz dla OSP Dobrzyń nad Wisłą.

– Na początku kadencji dało się też wyczuć pewne podziały, np. w środowisku strażackim. Jak obecnie wyglądają stosunki na linii burmistrz – strażacy?

– Moim zdaniem stosunki ze strażami OSP są poprawne. Wszystkie jednostki posiadają samochody, czego wcześniej nie było. Jednostki są na bieżąco doposażane w sprzęt. Nieporozumienia były związane z tym, że ja chciałem wprowadzić normalność. Udało się to uporządkować. Realizujemy dofinansowania, zwiększyliśmy ekwiwalenty za akcje i szkolenia. Uważam, że straże funkcjonują dobrze.

– Jak wygląda kwestia sporu z OSP Krojczyn?

– Sprawa jest w trakcie, czekamy na rozstrzygnięcie.

– Pański komitet wystawił 12 kandydatów na radnych. Na ile mandatów liczycie?

– Na 12 mandatów. Na pewno chciałbym mieć większość w radzie. Bardzo ważne jest, że nawet jeśli któryś z moich kandydatów nie wejdzie do rady, to w innych komitetach też są rozsądni ludzie, z którymi później na pewno uda się porozumieć i wspólnie pracować na rzecz miasta i gminy.

– Z nową radą gmina przyśpieszy jeszcze bardziej?

– Uważam, że gdyby ta rada miała właściwe podejście i chciałaby rozwoju tej gminy, udałoby się zrobić dużo więcej. Rada robiła wszystko, aby utrudnić mi działanie. Mi osobiście krzywdy nie robiła, robiła ją gminie i mieszkańcom. Przykro to mówić, bo jest w niej wielu doświadczonych samorządowców.

– Co z zaprzepaszczonych pańskim zdaniem szans boli najbardziej?

– Drogi, budownictwo wielorodzinne, otwarte strefy aktywności w sołectwach i wiele innych. Jestem przekonany, że mieszkańcy wykorzystają swoją władzę, czyli głos i zagłosują za tymi radnymi, którzy są za budowaniem w gminie mieszkań.

– Radni wielokrotnie podnosili, że boją się zadłużania gminy, stąd nie wyrażali zgody na niektóre inwestycje. Jak pan się do tego odniesie? Jakie będzie zadłużenie na koniec tego roku?

– Aby móc realizować inwestycje i pozyskiwać dotacje, trzeba posiadać środki na wkład własny. Można mieć pieniądze ze środków własnych, ale by je zwiększyć, trzeba np. podnosić podatki. Tego robić nie chciałem, byłem za niższymi daninami. Jeżeli ma się za mało środków własnych, niezbędne są kredyty. Nasza gmina może je zaciągać, posiadamy zdolność kredytową, mamy pozytywne opinie właściwych organów. Jeśli byłoby tak źle, jak przekonuje część radnych, nie otrzymalibyśmy żadnych pożyczek. Gwarantujemy ich spłatę. Bierzemy je na poprawę infrastruktury służącej mieszkańcom i normalnie funkcjonujemy oraz wykonujemy bieżące zadania. Zadłużenie na koniec roku może wynieść około 9 mln zł, co jest bardzo bezpiecznym poziomem.

– Jeden z radnych często podkreślał, że w tej kadencji nic nie zostało zrobione. To duży zarzut.

– Jeżeli pada taka opinia z ust radnego, to znaczy że on nic nie zrobił, że nie chciał. To jest opinia 
nieracjonalna, niepoparta faktami. Rozpowiada się, że gmina ma 20 mln zł zadłużenia, to jest kłamstwo. Dany radny działa na szkodę gminy, stawia ją w złym świetle i łamie przysięgę. To dla wyborców znak, żeby na takiego radnego nie głosować. Podczas gdy my wkładamy mnóstwo sił w promocję gminy, tutaj jest niweczenie naszych działań.

– Spójrzmy w pański program sprzed 4 lat, co z niego udało się zrealizować, a czego się nie udało?

– Nie udało się powołać zakładu gospodarki komunalnej, bo okazało się po szczegółowej analizie, że byłoby to nieopłacalne. Za to przejęliśmy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną i prowadzimy działania sami, to się opłaca. Aktualne są plany powołania spółdzielni socjalnej. Wspólnie z Gminą Wielgie podpisaliśmy stosowne porozumienie w tej sprawie. Warto powiedzieć, co udało się zrealizować z programu. To: budowa stacji uzdatniania wody, drogi i chodniki, inwestycje w zakresie gospodarki ściekami w tym ok. 130 oczyszczalni przydomowych, przywrócenie funkcjonowania oczyszczalni w Dobrzyniu, rozpoczęcie realizacji oczyszczalni ścieków w Krojczynie. Poprawiliśmy też funkcjonowanie systemu oświetlenia, ale tutaj jest jeszcze dużo do zrobienia, dlatego w chwili obecnej trwa audyt, który ma w efekcie wypracować optymalne i kompleksowe rozwiązania budowy energooszczędnego oświetlenia na terenie całej gminy.  Otrzymaliśmy dofinansowanie zewnętrzne i rozpoczęliśmy rewitalizację skweru oraz parku miejskiego. Natomiast jeśli chodzi o otwarte strefy aktywności w sołectwach to naszą inicjatywę zablokowała rada. Zwiększyliśmy ilość miejsc w przedszkolu samorządowym i dotujemy za milion zł rocznie przedszkola prywatne. Wspieramy zdolną młodzież dzięki systemowi stypendialnemu. Stale poszerzamy ofertę sportowo-rekreacyjną z wykorzystaniem hali sportowej, wspieramy OSP oraz koła gospodyń – najlepszym przykładem są Chalinianki. Jeśli chodzi o budżet obywatelski to w sołectwach jest fundusz sołecki, w mieście chcieliśmy to zrobić, ale na spotkanie organizacyjne przyszło dosłownie kilka osób, ale być może w przyszłej kadencji uda się go również wprowadzić.  Staram się wspierać przedsiębiorczość – podatki są optymalne, chcemy powołać Dobrzyńską Izbę Gospodarczą oraz przygotować tereny pod inwestycje zewnętrzne. Nie jest to łatwe, bo moi poprzednicy praktycznie wszystko posprzedawali, ale liczymy, że pomogą nam działania rządu i chcemy takie tereny pozyskać. Wprowadziłem sprawne i przejrzyste funkcjonowanie urzędu gminy – to spełniliśmy idealnie, mieszkańcy za to dziękują, bo pracownicy są uprzejmi i kompetentni. Spotykam się i rozmawiam z mieszkańcami regularnie. Program był sporządzony właściwie, autorski i zrealizowany został niemal w 100 procentach.

– Co z zapowiadanym nagrywaniem sesji i umieszczaniem ich w internecie?

– Nie zgodziła się na to rada, która powinna zmienić statut, zawrzeć w nim zasady nagrywania i kolportowania. Najwyraźniej radnym nie było na rękę, by oglądali ich mieszkańcy. W kolejnej kadencji będzie to już ustawowy obowiązek, co nas cieszy, bo uważam, że dostęp do sesji powinni mieć wszyscy mieszkańcy. Od początku chciałem też, aby sesje zwoływać w godzinach popołudniowych. Radni też się na to nie zgodzili, obawiając się większej frekwencji.

– Znamy pański program na kolejną kadencję, najciekawsze są plany zagospodarowania nabrzeża.

– Mamy koncepcję zagospodarowania nabrzeża wiślanego. Wizualizacja spotkała się z dużym zainteresowaniem. W przyszłorocznym budżecie zostaną zabezpieczone pieniądze na projekt. Może to trwać ok. 2 lata, ale w tym czasie równolegle będziemy walczyć o dotacje. To jest inwestycja kilkuletnia, ale można na nią pozyskać pieniądze z wielu źródeł. To ambitny plan, który będziemy chcieli wpisać w strategię województwa.

– Czy jest szansa, żeby zacząć w przyszłej kadencji?

– Oczywiście, że tak. Już pracujemy na osuwiskach, będą robione kolejne etapy. To są długofalowe plany, by ściągnąć turystów, dać miejsca pracy i poprawić wizerunek Dobrzynia i regionu. Chcemy też ciągle poprawiać drogi gminne, mamy projekty na 13 km dróg i będziemy sukcesywnie budować i modernizować infrastrukturę drogową, korzystając z funduszy zewnętrznych, a ostatnie decyzje o przyznaniu nam środków na te cele udowadniają, że potrafimy to robić.  Aby dojechać np. do nabrzeża, musi być dobra komunikacja.

– Jak układała się współpraca z innymi samorządami?

– Z samorządem województwa współpracowało nam się lepiej niż z powiatowym. Jestem przekonany, że nowy zarząd powiatu będzie dla nas bardziej przychylny.

– Czy w Dobrzyniu będzie potrzebna druga tura w wyścigu o stanowisko burmistrza?

– Uważam, że nie.

– Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję.
 

(ak)

Reklama

Jacek Waśko: Gmina jeszcze bardziej przyśpieszy komentarze opinie

  • Dobrzyniak - niezalogowany 2018-10-19 18:04:01

    Panie redaktorze naczelny, może już wystarczy tej propagandy Pana Waśki?

  • gość 2018-10-19 19:50:45

    A to fakt. Za stronniczość pracodawca już dawno powinien z Panem się rozstać. Nie przeczytałam artykułu lub wywiadu z Pana poręki, żeby Pan nie sprzyjał rozmówcy.Czytając Pana art. to jak oglądać TVP 1. Wstyd . Wyraźnie Pana współpraca z Jacusiem się układa. Jest Pan cieniutki . Jako redaktor niech Pan sam wyciągnie słuszne wnioski i napisze prawdę a nie robi kampanię temu nieudacznikowi. Nawet fotografia do poprawy wizerunku wyciągnięta sprzed 2 laty , bo co gęba młodsza, brzuszek mniejszy. W dzisiejszej dobie nie ma problemu o bieżące fotografie. Przybył Pan z pomocą bo w sondażach widać, że ludzie mają dosyć tak cudownego gospodarza.

  • gość 2018-10-19 20:28:40

    Zgadzam się z jw. W ciągu 4 dni dwa obszerne art. poświęcone temu samemu celebrytowi. A innych kandydatów w Dobrzyniu nie było.? Wstyd i hańba dla redakcji. Po przegranej Waśkiego chyba Pan Andrzej tu nie zajrzy bo nie będzie miał godnego siebie rozmówcy. Tyle doba w tych art. jaki to dobrobyt strumieniem płynie do nas.. A w projekcie nabrzeża Jacuś pominął jeden wieki potencjał Wisły. Lądowisko na Wiśle już jest. Zapomniał o złożach ropy naftowej na dnie rzeki ,no i kraina mlekiem i miodem płynąca. Orlen.Płock przy nas to pchełka a szejk Waśko wykupi Polskę i co mu Morawiecki , Kaczyński będą u niego kopert kleić/ co by tych panów nie obrazić/. A i jeszcze autostrada Dobrzyń - Kowalewo konieczna. Opowiadasz Waśko bzdury i co ci ślina na język przyniesie. Gospodarza widzi się po czynach a nie słowach. Nie mogę doczekać się niedzieli i jak nie piję to w poniedziałek zrobię wyjątek. Myślę że wystarczy I tura. Pakuj się chłopie bo zima nadchodzi.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 22:48:50

    Ten dobrzyn to deta i do wisly czereśniaki.zawsze wam wszystko zle.obejzec sie za kolnierz i zobaczyc ze jestescie w czarnej dup...

  • gość 2018-10-19 23:58:05

    "gościu" piszący o godz.22:48:40 jesteś nieudacznikiem czy jednym z tych co dużo stracili na zmianie Burmistrza jakiej dokonali wyborcy cztery lata temu? Mieszkańcy tak wybrali bo mieli do tego prawo, dość mieli: bałaganu i niekompetencji w Urzędzie, kolesiostwa, trzymania miejsca przez emerytki dla swoich pociech, zastoju cywilizacyjnego Gminy, zatrudniania całych rodzin gdzie tylko się dało. Krytykując czyjeś dokonania należy podawać przykłady, inaczej trąci to oszołomstwem , frustracją i niemocą. Tak emocjonalnie podchodzisz do tematu że zaczynam się o Ciebie martwić, czytając w poniedziałek wyniki wyborów Możesz wpaść w depresje. W przeciwieństwie do Ciebie uzasadnię swój wywód, wyjaśnię dlaczego wynik będzie korzystny dla obecnego Burmistrza. Mieszkańcy doceniają zmiany organizacyjne w Urzędzie, odczuwalna jest poprawa jakości obsługi interesanta, niektórzy oczekiwali większego przewietrzenia kadry. Burmistrz przerwał degradacje infrastruktury wod-kan rozpoczynając modernizację, wykonano kilka kilometrów wodociągów, wymieniono masę zasuw i hydrantów, na ukończeniu jest nowa nowoczesna o dużej wydajności stacja uzdatniania wody. Wybudowano i zmodernizowano kilka kilometrów dróg asfaltowych. Wykonano i wyposażono n nowoczesny sprzęt stołówki szkolne. To co wymieniłem to część tego co zostało zrobione ale wystarczy jako argument że Twoje twierdzenie że nic nie zrobił jest nieuprawnione i kłamliwe . Do poniedziałku, podyskutujemy dalej.

  • gość 2018-10-20 16:22:14

    Ale żal serce ściska

  • ANTYWAŚKO - niezalogowany 2018-10-20 23:25:18

    Nawija jak Kim Dzong Un w Koreii, jest tragicznie a ten wmawia że jest super.

  • gość 2018-10-21 00:36:05

    Sam się chwali bo kto w takich szczegółach pamiętałby jego osiągnięcia. Typowy pisior 26 do1 to też wygrana i u nas to samo . Całą kadencję wyzywał obrażał dar koty ze wszystkimi i o wszystko a na pyt. red. mówi że nie było tak źle i pier...dli aż w dupie boli. JACUŚ JA cuś ci przypomnę . TY W NASZEJ GMINIE ZAROBIŁEŚ .A NIE JAK SIE CHWALISZ że ZROBIŁEŚ. To nie błąd literowy , to błąd wyborów w 2014r, który mam nadzieję się więcej nie powtórzy.

  • gość 2018-10-21 11:43:56

    Panie Jacku wstyd!!! Niby poważny, ustatkowany i już duży facet a tak kłamie. Nie oszukujmy się Gmina Dobrzyń nigdy nie miała tak złego burmistrza. Odnosi się pan bez szacunku z lekceważącą postawą wobec obywateli a teraz liczy pan na ich głosy??? Ale z jednym przyznam Panu rację, druga tura nie będzie potrzebna przynajmniej nie Panu bo nie weźmie Pan w niej udziału i to jest więcej niż pewne.

  • obiektywny - niezalogowany 2018-10-22 14:09:57

    Przyjeżdżam czasami do Dobrzynia i widzę zmiany na lepsze. Obecny burmistrz naraził się miejscowej "elicie" bo naruszył chory układ, który działał w gminie od wielu lat. Jeszcze zapłaczecie za p. burmistrzem

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:07:21

    I mamy nieoficjalne wyniki wyborow... Dziękujemy panu Panie Waśko.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 15:56:32

    Gorszego burmistrza wybrać nie mogliście.. Pamietam go z podstawówki... Dno totalne. Chociaż może zrobił jakieś postępy od tego czasu. Wkrótce Dobrzyń się o tym przekona. Dziwni ludzie w tej gminie zyja.....nikt nie myśli o rozwoju gminy tylko żeby się do koryta dorwać i stołki odpowiednio obsadzic

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 17:12:26

    Głąby głąba wybrały. Wybór najgorszy z możliwych. Żeby było jasne ~ nie głosowałem na obecnego burmistrza

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 17:19:48

    Teraz Dobrzyń będzie krainą mlekiem i miodem płynącą: dobrobyt, inwestycje ruszą z kopyta, nie będzie długu w budżecie i wszystko wróci do "normy".

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 17:44:06

    Ostatnie komentarze raczej zamieszczone przez sfrustrowanego Waśko i jego znajomych, ewentualnie dziennikarzyna mógł dorzucić coś od siebie incognito.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:08:36

    Cóż za przenikliwy umysł, jaka głębia wyrazu, nieprzecietna inteligencja i do tego jasnowidz. To tylko wyborca p. Wiśniewskiego może być

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:13:31

    Dług będzie bo Jacek go zrobił. Lepiej głąby głąba niż wariaci by mieli szaleńca wybrać. Pis i jego wyznawcy nie potrafią przegrywać z honorem.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:18:49

    Wasko nie jest z PiS. Nie używaj pojęć, o których nie masz pojęcia

  • Do Gość z 18.08 - niezalogowany 2018-10-22 18:27:44

    Cóż za wyuzdane a zarazem prostackie i cyniczne chamstwo. To tylko nieliczne kilka % wyznawców Waśko tak potrafi. Ciekawe kto ich tego nauczył ??? A może to sam mentor w własnej osobie nas zaszczycił.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:44:13

    I jeszcze jedno kolego lub koleżanko. Wskaż proszę gminę w Polsce czy nawet w kujawsko-pom, która nie jest zadłuzona. Życzę nowemu burmistrzowi, żeby saldo było dodatnie lub co najmniej na zero, a miasto się rozwijało.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:50:20

    Wiesz co, rozmowa z tobą to strata czasu. Jak można być tak chorym z nienawiści. Zero konstruktywnych argumentów. Pewnie bieżąca kadencja nie była idealna.... Man nadzieję, że kolejna taka będzie. I na tym skończę.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 20:04:29

    Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko nie będzie drugiej tury wyborów.

  • gość niezalogow - niezalogowany 2018-10-22 20:27:25

    Powiem tak podczas kampanii zwycięzcy wszystko wyglądało ładnie i kolorowo a jak będzie przekonamy się w przyszłości mam co do tego pewne obawy obyście szanowni wyborcy nie byli rozczarowani

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 20:33:49

    Wiśniewski ma ponad 50 % więc Waśko może swoją inicjatywe wsadzić w buty i razem z nią ruszyć w podróż do Kowalewa.

  • gość 2018-10-22 22:41:54

    Wybory samorządowe 2018 - Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą 1. Dariusz Kłobukowski (59) - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe: 794 - 22.77% 2. Jan Obernikowicz (68) - Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dla Mieszkańców: 123 - 3.53% 3. Andrzej Szyjkowski (63) - Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Szyjkowskiego: 132 - 3.79% 4. Jacek Waśko (52) - Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Waśko: 567 - 16.26% 5. Piotr Wiśniewski (37) - Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Wiśniewskiego: 1 871 - 53.66%. Piotr Wiśniewski nowym burmistrzem Dobrzynia O jakiej inicjatywie ktoś tu pisał. Ludzie zastanówcie się co wypisujecie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 23:30:51

    Tak sobie myślę czytając niektóre komentarze: byłemu burmistrzowi na zdrowie wyjdzie ta cała sytuacja. "Głową muru nie przebijesz". A ten hejt, wyzwiska, pomówienia, nawet rodzinie burmistrza się dostało. Totalny brak szacunku, brak chęci nawiązania jakiejkolwiek formy współpracy i to z każdej ze stron. A gdzie w tym wszystkim jest dobro gminy? Pytanie retoryczne.....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 23:39:07

    Tvp zamiast nawijać w kółko o Trzaskowskim i Jakim do Dobrzynia powinna przyjechać. Tu jest dopiero wojenka polsko-polska.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 23:49:22

    A w niedzielę wszyscy grzecznie do kościółka przyjdą, rączki składają. Hipokryzja ludzka nie zna granic

  • gość 2018-10-24 09:36:21

    Kto się często modli pod figurą nosi diabła za skórą, a nowemu burmistrzowi życzę powodzenia i silnego ,,własnego'' pomysłu na gminę.

  • gość 2018-10-24 13:35:29

    A co tak wycofał Pan się dziennikarz /AK/i nie wypowiada się na temat wyborów. Chwalił Jacusia jak mógł i nie pomogło?. Za mało poczytny temat czy szkoda miejsca na stronie. Wiem Wiśniewski nie Salomon, ale uważam, że nie będzie rujnował tego co ocalało. Chyba nie miał do czynienia ze środkami odurzającymi typu trutka na szczury i posiada trzeźwość umysłu. Nie będzie budował szklanych domów, lotnisk i nawadniał pól z zasobów Wisły, tylko weźmie się za realną i rzetelną pracę i na miarę możliwości gminy a nie wyimaginowanych/ cyt "Wyimaginowany pochodzi wprost od dzisiaj już rzadkiego słowa imaginacja, czyli wyobraźnia, fantazja. Imaginować sobie coś znaczyło tyle, co wyobrażać sobie (zob. cytat). pomysłów jak bywało u Jacka. Nie witałem się z Jackiem, nie bywałem jego interesantem nie kłóciłem się, ale jego polityka nie była po mojej myśli. Sposób rządzenia i gospodarowania gminą oceniam na mierną to były zmarnowane 4 lata. Przez ten czas zrobił dobrze sobie i tym co mu sprzyjali. Zgubiła go pycha i brak szacunku do przeciwnika. Bardzo chętnie popatrzę jak z dumą i pychą opuszcza nasze środowisko. Uważam że przy jego kompetencjach , pomysłach i znajonościach długo na zwolnieniu lekarskim nie będzie. Pan v-ce wojewoda odrobi , spłaci dług wdzięczności a i bliżej z Kowalewa do Bydgoszczy

  • Gość - niezalogowany 2018-10-24 21:16:19

    Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Nic dodać nic ująć

  • gość 2018-10-26 10:05:26

    Ale masowy ból dupy. Co za emocje, co za zaangażowanie, z takim samym zapałem grupowo do psychiatryka będzie taniej.

  • gość 2018-10-26 18:39:48

    A ja tak myślę że nowy Burmistrz powinien żądać od Waśko zwrotu pieniążków do Gminy za jego pomieszkiwanie w hali , za jego spawy w sądzie o pietruszkę za które zapłaciła Gmina itp.Masowy ból d..y? Na co zasłużył teraz to ma!!! Żaden burmistrz nie był tak bezczelny jak mgr. Jacek Najmądrzejszy pierwszy, to też żaden nie musiał jak tchórz uciekać po kadencji niczym Waśko.

  • uuuuuuuuu - niezalogowany 2018-10-26 18:55:08

    Wiśniewski powinien w stylu Waśki zawiadomić prokuraturę i CBA, ponieważ jaśnie pan ak redaktor reprezentujący wolne media, napisał bardzo stronniczy artykuł tuż przed wyborami i szczerze wątpię że zrobił to za darmo.

Dodajesz jako: |