:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Impreza z humorem dla pań z trzech sołectw [foto]

Choć Dzień Kobiet przypada 8 marca, to mieszkańcy trzech sołectw gminy Wielgie postanowili własną imprezę zorganizować w poniedziałek 19 marca. Skąd taka nietypowa data?

Większość imprez z okazji święta pań odbywało się w okolicy daty wyjściowej, a więc właśnie 8 marca. Ale zbliżające się wielkimi krokami święta wielkanocne oznaczają też trwanie Wielkiego Postu, a co za tym idzie zakaz organizowania hucznych zabaw. Jednak zgodnie z przyjętym obyczajem odstępstwo od surowych reguł możliwe jest w imieniny Józefa, a te przypadają właśnie na 19 marca. Okazja do uczczenia wszystkich pań i okraszenia tego znakomitą zabawą była więc wyborna.

I tak mieszkańcy Czerskich Rumunek, Piaseczna oraz Teodorowa spotkali się w świetlicy wiejskiej w Suszewie o godzinie 16.00. Razem z nimi biesiadowali przedstawiciele władz. Z ramienia powiatu była wicestarosta Anna Smużewska, a także radna powiatowa Maria Kulig. Oczywiście nie zabrakło wójta Tadeusza Wiewiórskiego i przewodniczącej rady gminy Haliny Sztypki. Byli także sołtysi zainteresowanych miejscowości.

– Organizujemy tę imprezę cyklicznie, już trzeci rok z rzędu. Bawimy się we wspólnym gronie i jak widać frekwencja jest duża. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy gościć teatr Bene Nati z Lipna – mówi Krystyna Walkowicz, sołtys Czerskich Rumunek.

Istotnie na sali było kilkadziesiąt osób. Wszyscy oklaskiwali występ młodych aktorów z lipnowskiego teatru działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta. Grupa pod kierunkiem Wandy Mróz dała przedstawienie z humorem odnoszące się do relacji damsko-męskich. Po doznaniach artystycznych przyszedł czas na poczęstunek i biesiadę do godzin wieczornych. Artykuł i wybrane zdjęcia trafiły do ostatniego numeru papierowego CLI.

Tekst i fot. (ak)

Impreza z humorem dla pań z trzech sołectw [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się