:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Gotówka dla biblioteki w Bobrownikach

Biblioteki, Gotówka biblioteki Bobrownikach - zdjęcie, fotografia

Do Publicznej Biblioteki w Bobrownikach trafiła dotacja z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Już wkrótce na półkach pojawią się nowe książki.

Dzięki dotacji bobrownicki księgozbiór zostanie wzbogacony o nowości wydawnicze. W książnicy zostaną uzupełnione m. in. lektury szkolne, literatura piękna dla dzieci i młodzieży oraz beletrystyka. – Przyznane dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wynosi ponad 3,3 tys. złotych. To znaczny zastrzyk gotówki, dzięki czemu będzie można wzbogacić nasz zasób książek – mówi Alina Stawisińska, dyrektor książnicy.

W sumie na bibliotecznych półkach pojawi się kilkadziesiąt woluminów. Kolejną nowością w bibliotece, tym razem nie wydawniczą, jest działanie usługi „Książka na telefon”. Inicjatywa adresowana jest do mieszkańców, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub stopień niepełnosprawności ruchowej nie mogą przyjść do siedziby książnicy. Książki można zamawiać w godzinach pracy wypożyczalni. Zamówione powieści dostarczane będą do domów czytelników przez pracowników bobrownickiej biblioteki raz w tygodniu.

– Nasi pracownicy służą także pomocą w wyborze odpowiedniej literatury. Książki można wypożyczać na okres nie dłuższy niż 30 dni – dodaje Stawisińska. – Dostawa jest bezpłatna. „Książka na telefon” dostępna jest w godzinach pracy biblioteki tj. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 16.30.
 

(mb-g)
fot. ilustracyjne

Gotówka dla biblioteki w Bobrownikach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się