:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C umiarkowane opady deszczu

Gmina Bobrowniki obchodziła Dzień Edukacji Narodowej

14 października, czyli w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, co roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji świętowali nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu gminy Bobrowniki. Wręczono także nagrody wyróżniającym się pedagogom.

Nagrody wójta gminy Bobrowniki otrzymało łącznie 10 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a także Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach oraz Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Rachcinie.

– Składam w imieniu swoim i całej rady gminy podziękowania za wasze dotychczasowe zaangażowanie, determinację, cierpliwość, poświęcenie i wrażliwość w nauczaniu tych młodych wychowanków. Tym bardziej wam dziękuję, bo to był trudny okres, zwłaszcza dla gimnazjów. Reforma oświaty nas zaskoczyła i postawiła pod ścianą. Za nami jest wiele trudnych rozmów i ciężkich decyzji. Cieszymy się, że wszyscy nauczyciele zachowali pracę i mają pełne etaty – mówił nie tylko do nagrodzonych, ale do wszystkich obecnych na uroczystości pracowników oświaty Jarosław Poliwko, wójt gminy Bobrowniki.

W uroczystościach uczestniczyli także emerytowani nauczyciele, którym wręczono podziękowania za wkład włożony przez lata w nauczanie i wychowywanie dzieci uczących się w gminie. Podkreślano, że ich praca jest widoczna nie tylko w uczniach sprzed lat, ale także ich dzieciach i wnukach, które obecnie pobierają nauki.

– Dziękuję wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie i pasję, entuzjazm tworzenia jakości pracy w naszych szkołach. To dzięki wam szkoła jest otwarta, przyjazna, radosna i ciekawa. To miejsce, z którego młody człowiek zaczyna drogę ku dojrzałości – dodała p.o. dyrektora SP w Bobrownikach Ewa Makowska.

– Życzę wam spokoju, satysfakcji z wykonywanej pracy, anielskiej cierpliwości, bo jej pewnie dużo potrzeba. Niech każdego dnia towarzyszy wam przeświadczenie, że tworzycie przyszłość i sprawiacie, że ona jest lepsza. Serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli, tych obecnych, a także byłych – dołączyła się do życzeń Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy III, którzy nauczycielom i zaproszonym gościom zadawali zagadki, a później wystawiali im oceny. Pytań nie uniknął m. in. wójt gminy czy starosta powiatu. Zagadki dla większości okazały się zbyt trudne, co przyniosło wiele uśmiechu. Mali artyści nie szczędzili również pozytywnych opinii na temat swoich nauczycieli.

– Najbardziej lubię panią od j. polskiego. Czasem się nudzimy, ale ogólnie jest fajnie na tych lekcjach – twierdzi Kinga z klasy III. – Ja też najbardziej lubię panią Beatę, bo bardzo jest miła dla nas – dopowiada jej klasowa koleżanka Natalia. – Życzymy nauczycielom wszystkiego najlepszego, dobrej pracy i żeby im się pracowało przyjemnie – składa życzenia ich rówieśniczka Maja.
Podczas uroczystości dnia nauczyciela w SP w Bobrownikach oficjalnie oddano do użytku wybudowany wiatrołap, który jest teraz głównym wejściem do szkoły. Wstęgę przecinali zaproszeni goście.

Tekst i fot. Natalia 
Chylińska-Żbikowska

bobrowniki - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się