:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Drugi festiwal dla wyklętych

Domy kultury, Drugi festiwal wyklętych - zdjęcie, fotografia

17 marca w kinie Nawojka odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Żołnierze wyklęci”. Soliści mogą zgłaszać się do konkursu wokalnego tylko do 9 marca.

Wydarzenie jest konkursem wokalnym tematycznie poświęconym żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego, bohaterom stawiającym opór służbie bezpieczeństwa ZSRR oraz polskim władzom komunistycznym. Wartości przez nich wyznawane takie jak patriotyzm oraz zaangażowanie w obronę polskości są godne upamiętnienia i uczczenia. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmować będziemy do 9 marca, czyli najbliższego piątku.

Organizatorami festiwalu są: Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie, ul. Piłsudskiego 22, tel. 54 287 24 40 i Stowarzyszenie Historyczno-Patriotyczne „Tożsamość”. Celem konkursu jest promocja młodych talentów i polskiej twórczości o tematyce patriotycznej, zdobywanie doświadczeń scenicznych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Uczestników drugiego ogólnopolskiego festiwalu mogą zgłaszać szkoły, domy kultury, placówki kulturalno-oświatowe oraz osoby prywatne. Uczestnicy przygotować mają jedną piosenkę w języku polskim odpowiednio dobraną do wieku uczestnika, umiejętności wokalnych oraz tematyki organizowanego festiwalu. Wstępna kwalifikacja będzie się odbywać na podstawie przesłanych nagrań DEMO.

– O zakwalifikowaniu się do finału festiwalu poinformujemy drogą mailową oraz na stronie internetowej MCK w Lipnie – informują organizatorzy. – Wykonawcom może towarzyszyć akompaniament na żywo lub podkład muzyczny nagrany na płycie CD w formacie audioa. Zgłoszenie wykonawców odbywa się poprzez przesłanie karty zgłoszenia do 9 marca na adres podany MCK. Karty powinny posiadać pieczątkę placówki delegującej lub czytelny podpis opiekuna, dane kontaktowe oraz dołączone CD z nagraniem DEMO. Werdykt oraz przyznane nagrody nie podlegają odwołaniu. Karty nadesłane po terminie nie będą uwzględniane.

Uczestników będzie oceniała Komisja Artystyczna powołana przez organizatora konkursu, wokaliści przyjeżdżają na koszt własny. Ocenie będzie podlegał dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs będzie odbywał się w kategoriach wiekowych uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, klas VII i gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i osób dorosłych. Impreza rozpocznie się 17 marca o godzinie 10.00 w kinie Nawojka, ulica Mickiewicza 33, Lipno. Konkurs przeznaczony jest tylko dla solistów. Istnieje możliwość zarezerwowania noclegów w Hotelu Korona w Lipnie.

Zgłaszać swój udział do konkursu można do 9 marca. 17 marca odbędzie się drugi festiwal „Żołnierze wyklęci”. Już dzisiaj zapraszamy. My też tam będziemy, a relację opublikujemy na łamach CLI.
 

Lidia Jagielska
fot. ilustracyjne

Drugi festiwal dla wyklętych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się