Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

PILNE

Druga wygrana z rzędu Wisły Dobrzyń

15/04/2018 21:07
Piłka nożna, Druga wygrana rzędu Wisły Dobrzyń - zdjęcie, fotografia

Bardzo ważne punkty zdobyła w sobotę Wisła Dobrzyń. Nasz zespół pokonał u siebie 1:0 Gopło Kruszwica, dzięki czemu odskoczył od trzech ostatni i zbliżył się do wyprzedzających go ekip w V lidze.

Wisła wyraźnie nabrała rozpędu po lekkim falstarcie zaliczonym w marcu. Przypomnijmy, że ten rok zaczęła od porażek w lidze okręgowej kolejno z LTP Lubanie 0:3 i z Lubienianką 1:2. Pierwszym przełamaniem był remis 1:1 z mocnym Łokietkiem Brześć Kujawski. Tydzień temu przyszła pierwsza wygrana (4:1 dobrnad Ziemowitem w Osięcinach), zaś w minioną sobotę kolejna.

Do Dobrzynia przyjechało Gopło Kruszwica. Na jesieni Wisła pokonała rywali na wyjeździe 2:1. Wyrównany przebieg miało również spotkanie rewanżowe. Od początku groźniej atakowali Wiślacy, ale dobrze dysponowany był bramkarz gości. W jednej z sytuacji bardzo dobrze odbił piłkę po strzale zza pola karnego, w innej nie musiał interweniować, bo na spalonym był Olewiński. Wisła groźniejsza była po akcjach skrzydłami. Szczególnie aktywny był Jasiński, po drugiej stronie szarpał Olewiński. Rywale z rzadka zagrażali bramce Sujeckiego, który jednak od czasu do czasu musiał popisywać się refleksem, jak np. przy szybkim wyjściu do napastnika gości.

Do przerwy bramki nie padły. Rozstrzygnięcie przyszło po blisko 20 minutach drugiej połowy. Bohaterem Dobrzynia został Paweł Rzęsiewicz. Napastnik Wisły pokonał bramkarza z Kruszwicy w 63. minucie i zapewnił naszemu zespołowi komplet punktów. Próby obu ekip do końca meczu już nie przyniosły wymiernego efektu. Wisła schodziła z boiska zadowolona po drugiej wygranej z rzędu.

Dzięki temu nasza drużyna ma na koncie 22 punkty i choć w tabeli nadal jest trzynasta, to strata do zespołów z wyższych miejsc zmalała już tylko do trzech punktów. O zdobycz w najbliższej kolejce będzie jednak niezwykle ciężko, bo Wiślacy zagrają na wyjeździe z liderem tabeli - Unią Gniewkowo. Jesienią Unia pokonała Wisłę na jej boisku aż 4:0, pokazując dobrą piłkę.

Szersza relacja i wybrane zdjęcia w najbliższym papierowym wydaniu tygodnika CLI.

Wisła Dobrzyń VS. Gopło Kruszwica 1:0 (0: 0)

Gole
Rzęsiewicz

Skład
Sujecki – Kitombo, Opalczewski, Kleczkowski, Laskowski – Jasiński, Zieliński, Statkiewicz, Łukasz Olewiński – Patryk Olewiński, Rzęsiewicz. Zmiany: Szklarczyk, Białoskórski, Brząkalski, Koprowski.

Tekst i fot. (ak)

Druga wygrana z rzędu Wisły Dobrzyń komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Wydawnictwo Promocji Regionu Sp. z o.o. z siedzibą w Golub-Dobrzyń 87-400, Rynek 20