:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Dramat Oriona, szczęście Tłuchowii [zdjęcia]

Po 90 minutach meczu w Wichowie Orion Popowo prowadził z Tłuchowią 1:0, a goście mieli na koncie jedynie niewykorzystany rzut karny. Szczęściem jednych i pechem drugich było jednak to, że każdy mecz trwa odrobinę dłużej...

Tłuchowia pojechała na mecz z Orionem w roli faworyta. Drużyna ta jeszcze do niedawna liczyła się w walce o pierwsze miejsce w grupie II włocławskiej A-klasy. Orion zaś przez większość sezonu walczy o uniknięcie ostatniej pozycji. Początek spotkania mógł więc zaskakiwać, bo choć atakować próbowały obie ekipy, to gola zdobył Orion. W 22. minucie prowadzenie gospodarzom dał Michał Kowalski. Tłuchowia zdecydowanie ruszyła do odrabiania strat i w 28. minucie po faulu w polu karnym sędzia podyktował dla niej rzut karny. Do piłki podszedł Radosław Buraczyński, ale zamiast gola kibice oglądali skuteczną obronę Krzysztofa Lachowicza, bramkarza Oriona. Do przerwy było więc 1:0.

Przyjezdni mieli za zadanie odrobić straty w drugiej połowie. Orion, co oczywiste, bronił wyniku i próbował gry z kontry. Aż do 90. minuty nic się nie zmieniło i już wydawało się, że gospodarze niespodziewanie zapiszą na swoim koncie trzy punkty. Wtedy sprawy w swoje ręce, a raczej nogi wziął ten, który zmarnował jedenastkę. Buraczyński wyrównał w 91. minucie, zaś w 93. minucie dał Tłuchowii wygraną 2:1.

Po tym meczu Tłuchowia awansowała na trzecie miejsce w tabeli, ma na koncie 26 punktów. Orion z 12 punktami jest dziewiąty. W najbliższej kolejce Tłuchowia rozegra swój ostatni mecz w sezonie, rywalem będzie GKS Fabianki. Orion zagra na wyjeździe z Wiślaninem Bobrowniki, a w ostatniej serii podejmie Wicher Wielgie. Relacje ze wszystkich meczów oczywiście w CLI i na lipno-cli.pl.

Relacja z meczu Orion - Tłuchowia oraz wybrane zdjęcia także w papierowym wydaniu CLI.