:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Dotacja dla klasztoru

Urzędy, Dotacja klasztoru - zdjęcie, fotografia

Rajcy jednogłośnie uchwalili przyznanie dotacji w kwocie 25 tysięcy złotych dla miejscowego sanktuarium z przeznaczeniem na prace remontowo-konserwatorskie.

– W 2010 roku radni podjęli uchwałę w sprawie zasad udzielania dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru znajdujących się na terenie miasta i gminy Skępe – wyjaśnia sekretarz Zbigniew Malkiewicz. – W terminie od 11 do 25 lipca został ogłoszony nabór wniosków na dofinansowanie tych prac konserwatorskich. Zgłoszono jeden wniosek przez klasztor ojców bernardynów. Wniosek wpłynął w terminie, radni na komisji zaopiniowali go jednogłośnie pozytywnie. Kwota dotacji opiewa na 25 tysięcy złotych.

Podczas 36. sesji rajcy jednogłośnie, przy 12 obecnych na posiedzeniu, opowiedzieli się za przyznaniem dotacji miejscowemu sanktuarium. Teraz umowę podpiszą władze ratusza i klasztoru, określając zasady przekazania i rozliczenia dotacji oraz zasady wykonania prac remontowo-konserwatorskich w zabytkowym kościele stanowiącym niepodważalną perełkę Skępego.

Tekst i fot. (LiJ)

Dotacja dla klasztoru komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się