:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Dorobek życia spłonął w pożarze

Pożary, Dorobek życia spłonął pożarze - zdjęcie, fotografia

W płomieniach stanął dom w miejscowości Turza Nowa w gminie Tłuchowo. Matka z niepełnosprawną córką straciły dach nad głową i dorobek całego życia. Rodzina poszkodowanych prosi o pomoc

Pożar jednego z gospodarstw wybuchł wczesnym rankiem 11 czerwca. Pomoc wezwali sąsiedzi. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że palił się drewniano-murowany budynek mieszkalny. Ich działania polegały na ugaszeniu palącego się domu i rozbiórce spalonej konstrukcji. W akcji ratunkowej udział brało 5 zastępów straży pożarnej z Tłuchowa, Mokowa, Lipna, Jasienia i Trzcianki.

Teresa Olszewska i jej córka w pożarze straciły większość swojego dorobku. Rodzina pogorzelców prosi mieszkańców okolicznych miejscowości o pomoc finansową i rzeczową. Trwają także poszukiwania domu lub mieszkania do wynajęcia albo na sprzedaż w Tłuchowie, Dobrzyniu nad Wisłą i w Chalinie. Potrzebne są również ubrania dla 64-letniej kobiety i jej córki. Gmina Tłuchowo otworzyła także subkonto o numerze: 77 9542 0008 2005 0500 3825 0031, na które można wpłacać darowizny dla poszkodowanych.

Obojętny na ludzkie nieszczęście nie jest tłuchowski samorząd. Do tej pory pogorzelcy otrzymali od gminy 3 tysiące złotych zasiłku celowego. Były także propozycje mieszkaniowe, ale jak dotychczas rodzina Olszewskich z nich nie skorzystała.

Przyczyny pożaru domu nie są jeszcze znane.
 

Tekst i fot. (mb-g)

Dorobek życia spłonął w pożarze komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 13:11:35

    W Dobrzyń nad Wisłą jest w bloku mieszkanie do kupienia na Olx wyskoczyło ... Drugie na rynku jest też w Dobrzyniu... Ile lat ma córka żeby można było wiedzieć ...

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 13:39:47

    Kasia ma 35 lat.

Dodajesz jako: Zaloguj się