:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Dobrzyń nad Wisłą: Narzekają na zalewane piwnice

Interwencje, Dobrzyń Wisłą Narzekają zalewane piwnice - zdjęcie, fotografia

Gdy tylko występują obfite opady deszczu, mieszkańcy bloków przy ul. Robotniczej nie mają łatwego życia. Przynależne do ich mieszkań piwnice są zalewane, co bardzo utrudnia normalną egzystencję. Mówią, że od lat nikt z ich problemem nic nie robił

Zgłosili się do nas kilkanaście dni temu, tuż po ogromnych ulewach, które nawiedziły nie tylko region, ale praktycznie całą Polskę. Po rekordowo dużych opadach natychmiast na Robotniczej interweniowali strażacy. Trzeba było wypompowywać wodę, ratować dobytek mieszkańców kilku bloków. Niestety ich zdaniem to sytuacja, która powtarza się od dawna i z którą, mimo wielokrotnych reklamacji nikt dotychczas nic nie zrobił.

– Po tej ulewie w naszym i w sąsiednich blokach zalało piwnice. Wszystko dosłownie pływało. Wiele osób straciło wart znaczne pieniądze opał, który zbierali na zimę, a który już do niczego się nie nadaje. Poza tym kolejny problem jest z kanalizacją na naszej ulicy. Po ulewnych deszczach po prostu wybija szambo. Jest nieziemski smród. Musimy zatykać odpływy w zlewach i umywalkach, żeby w mieszkaniach dało się wytrzymać. Tak się nie da dłużej żyć. Najgorsze, że tak jest od wielu lat – powiedzieli nam zgodnie mieszkańcy bloków przy ul. Robotniczej w Dobrzyniu nad Wisłą, z którymi rozmawialiśmy na miejscu.

Ludziom nie ma się co dziwić. Pokazali nam swoje piwnice i faktycznie ślady zalania są wyraźne. Nie dość, że muszą sprzątać po ostatniej nawałnicy, to już boją się, co będzie w razie kolejnej. Żal mają do władz miasta i gminy, tak obecnych jak i poprzednich. Prosząc nas o interwencję, pytają zarazem czy wreszcie coś się zmieni.

– Na ulicy Robotniczej jest bardzo stara, zużyta infrastruktura i to jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Po obfitych opadach problem narasta, co sam widziałem na miejscu. Mamy już na ukończeniu projekt nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. W przyszłym roku zostanie ona wykonana z drugiej strony ul. Robotniczej, od strony terenów rekreacyjnych. Podłączenie do nowej infrastruktury chcemy zgrać z inwestycją dotyczącą budowy nowych bloków mieszkalnych. Ale pragnę uspokoić mieszkańców, że niezależnie od tego czy te bloki powstaną i tak wykonamy nową sieć, która rozwiąże omawiane problemy – wyjaśnia burmistrz Jacek Waśko.

Mowa o inwestycji, do której przymierza się dobrzyński ratusz. Trwają już zapisy na mieszkania komunalne i jeśli plan zyska aprobatę radnych miejskich, w Dobrzyniu pobudowane zostaną dwa lub trzy bloki. Wtedy będzie doskonała okazja, żeby przestarzałą infrastrukturę na Robotniczej zastąpić nową siecią. Póki co wykonywane są doraźne prace mające na celu utrzymanie bieżącej sieci.

Tekst i fot. (ak)

Dobrzyń nad Wisłą: Narzekają na zalewane piwnice komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się