:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Co z budynkiem po gimnazjum?

Urzędy, budynkiem gimnazjum - zdjęcie, fotografia

W związku z wygaszaniem gimnazjów samorządy muszą znaleźć pomysł na zagospodarowanie budynków, które opustoszeją, gdy ostatnie roczniki skończą edukację. W Bobrownikach intensywnie planuje się przyszłość budynku przy ul. Kościelnej 5. Jest pomysł, aby wciąż służył on celom edukacyjnym

Wójt gminy ujawnia plany, które chciałby wcielić w życie. Wszystko zależy jednak od decyzji Kuratorium Oświaty oraz rady gminy Bobrowniki.

– W przyszłym roku szkolnym zostaną już tylko dwa oddziały gimnazjalne, więc chcielibyśmy do tego budynku przenieść dzieci z przedszkola i prowadzić tam kilka oddziałów. Zaś na na piętrze mamy zamiar utworzyć dom kultury. Procedura jest jednak dość skomplikowana i nie wiadomo czy zdążymy, bo potrzebny byłby remont. Przepisy określają, że uczniowie gimnazjum musieliby mieć oddzielne wejście do szkoły i łazienki. Nie mogą się spotykać z przedszkolakami – tłumaczy wójt Jarosław Poliwko.

Wójt zapowiada, że przeniesienie przedszkola jest możliwe nawet od września, jeśli w okresie wakacyjnym uda się zrealizować konieczne remonty. Za budynkiem obecnego gimnazjum jest bezpieczny teren zielony, gdzie miałby powstać plac zabaw.

Co w takim razie stałoby się z wyremontowanym budynkiem po przedszkolu mieszczącym się obecnie przy ul. Włocławskiej 10? Gmina zabiega o środki na utworzenie i wyposażenie tam żłobka. Tego typu placówki w Bobrownikach jeszcze nie ma. Jego uruchomienie uważa się za zasadne, gdyż przykładowo w ubiegłym roku w gminie urodziło się ponad 40 dzieci. Jest szansa, że znajdą się chętni na korzystanie z tego typu opieki dla maluchów.

Władze gminy podejmują starania, aby żaden z budynków nie stał pusty, bo to prowadziłoby do ich niszczenia, a także generowało nieuzasadnione koszty. Planowane zmiany maja również przyczynić się do uniknięcia zwolnień idących wraz z wygaszaniem gimnazjów.

Tekst i fot. 
Natalia Chylińska-Żbikowska

Co z budynkiem po gimnazjum? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-07 08:05:44

    Jestem mieszkańcem Bobrownik i uważam, że switnym pomysłem jest takie zagospodarowanie tych budynków. Przedszkole przeniesione do budynku Gimnazjum, pewnie zaowocowało by większymi pomieszczeniami do dyspozycji dzieci, wiekszy plac zabaw. Domu kultury nigdy u nas nie było, więc może to być ciekawe miejsce. A co do żłobka to pomysł wspaniały. Mieszkańcy Bobrownik chcąc oddać dziecko do takiej placówki musieli wozić do Włocławka lub do Lipna do żłobka prywatnego, bo niestety państwowe zarezerwowane są dla mieszkańców miast. Oby te inwestycje udało się zrealizować w jak najbliższym czasie. Trzymam kciuki i kibicuje, aby ten projekt sie powiódł. Zwiększy to komfort naszego życia.

Dodajesz jako: Zaloguj się