:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Cały rok z biblioteką

W miniony czwartek uczniowie klas I a i I b Szkoły Podstawowej w Skępem wybrali się na wycieczkę do miejskiej książnicy publicznej i podsumowali tegoroczne lekcje biblioteczne

– Nasza biblioteka jest bardzo duża, ma już 70 lat, można tu wypożyczać książeczki dla dzieci i fajnie się bawić – mówi pierwszoklasistka Ala. – Uwielbiamy lekcje biblioteczne i zajęcia plastyczne w bibliotece – dodaje Szymon.

Pierwszoklasiści z wychowawczyniami Agnieszką Błaszczyk i Aliną Macias w czwartkowe przedpołudnie odwiedzili miejsko-gminną bibliotekę, by zobaczyć jak ona funkcjonuje, jak i gdzie pracują bibliotekarze, ile jest książek na półkach, ale przede wszystkim po to, by podsumować całoroczne lekcje biblioteczne i podziękować bibliotekarzom za miłe i pouczające spotkania.

– Ogromną przyjemność dzieci sprawiły mi swoimi podziękowaniami – zdradza szef miejscowej książnicy publicznej Jerzy Kowalski. – Mam jednocześnie nadzieję, że całoroczne lekcje biblioteczne zaowocują częstymi odwiedzinami biblioteki przez tych młodych czytelników. Żegnamy się do września, ale zapraszam dzieci na zajęcia wakacyjne, a poza tym oczywiście każdego dnia po książeczki.
Finałowa lekcja biblioteczna przerodziła się w zwiedzanie książnicy. Nie zabrakło konkursów, zajęć plastycznych, wspólnego czytania, a nawet wcielania się w rolę bibliotekarza i poprawnego układania książek na półkach. Pierwszoklasiści wiedzą, jak wypożyczać książki i znają zasady funkcjonowania biblioteki. To był niewątpliwie bardzo udany rok z lekcjami bibliotecznymi.

Patronem medialnym tej ważnej lekcji bibliotecznej był tygodnik CLI.
 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Cały rok z biblioteką komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się