:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Burmistrz Dobrzynia nad Wisłą zaprezentował swoją drużynę

15/10/2018 09:27
Urzędy, Burmistrz Dobrzynia Wisłą zaprezentował swoją drużynę - zdjęcie, fotografia

Jacek Waśko ubiega się o reelekcję. W miniony czwartek urzędujący burmistrz zwołał konferencję prasową, na której przedstawił swoich kandydatów na radnych i przede wszystkim omówił ambitny program na drugą kadencję

Jacek Waśko ma 52 lata i od czterech lat pełni funkcję burmistrza miasta i gminy Dobrzyń nad Wisłą. Choć mijająca kadencja do łatwych w dobrzyńskim samorządzie nie należy, o czym zresztą możecie regularnie czytać w CLI, to włodarz zapowiada, że energii na kolejne 5 lat mu nie zabraknie. Zaprezentował też listę pomysłów na nową kadencję. Jak twierdzi, to program wart realizacji.

– Wszyscy wiemy jak wygląda obecna kadencja, jak opozycyjna rada torpeduje moje działania. Ale przed nami nowe rozdanie, które na pewno wygramy. Jestem przekonany, że z nową radą uda nam się zrealizować w mieście i gminie wiele dobrych i ambitnych projektów – mówi Jacek Waśko. – Nie czuję się wypalony, mam energię do dalszego działania. Moje hasło to „razem skuteczniej”, bo chcę współpracować z każdym, bez względu na poglądy. Razem podniesiemy jakość życia mieszkańców Dobrzynia i okolic.

Przedstawiony przez Jacka Waśko program faktycznie jest ciekawy. Ma 21 punktów. Najważniejsze to: budowa dróg, chodników i ścieżek rowerowych; budowa sieci gazowniczej, monitoringu i oświetlenia; budowa mieszkań komunalnych i socjalnych; inwestycje w dziale wod-kan; wspieranie rodzin z dziećmi i seniorów; wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie miejsc pracy; rewitalizacja parku miejskiego i inwestycje w świetlice wiejskie i strefy aktywności; remont domu kultury ŻAK oraz wspieranie stowarzyszeń i organizacji.

Na końcu wymieniamy projekt najbardziej ambitny, dzisiaj wydający się być może najtrudniejszym, ale w razie realizacji to projekt, który może zmienić Dobrzyń nad Wisłą w miasto XXI wieku, turystyczna perłę na skalę kraju. To koncepcja zagospodarowania nabrzeża wiślanego, o której mówi się od dawna, ale nic z tym się nie robi. Zapytania w tej kwestii mieliśmy niejednokrotnie także my. Teraz widać światełko w tunelu. Wykonana została imponująca wizualizacja, którą można oglądać w urzędzie miasta. – To plany bardzo ambitne i z pewnością kosztowne, ale mamy pomysły na pozyskanie źródeł finansowania. Naszym celem jest ściągnięcie do Dobrzynia turystów i gości z zewnątrz, a ten projekt jest tego gwarantem. Będzie m. in. ogromna fontanna czy napis „Dobrzyń nad Wisłą” widoczny po drugiej stronie rzeki – zapowiada burmistrz Jacek Waśko.

Włodarz zaprezentował także swoją drużynę, z którą rozpoczął mecz pt. „kampania”. Do sejmiku wojewódzkiego idzie ramię w ramię z Anną Gębicką, pochodzącą z Tulibowa kandydatką z listy PiS, która na co dzień jest doradcą premiera Mateusza Morawieckiego. Do rady powiatu startuje była wiceburmistrz Marzena Niekraś. Do rady miasta startuje 12 osób. Są to: Piotr Kaczmarek, Henryka Stawska, Jerzy Wasiołek, Ewelina Gorzędowska, Anna Zalewska, Małgorzata Rutkowska, Jacek Gachewicz, Adrian Kowalski, Maciej Ryczkowski, Małgorzata Ryczkowska, Zyta Brzozowska i Tomasz Mucharski.

Wyścig o fotel burmistrza z pewnością będzie ciekawy. Jacek Waśko ma aż czterech kontrkandydatów. Są to: startujący z listy PSL Dariusz Kłobukowski, reprezentant KWW „Gmina dla mieszkańców” Jan Obernikowicz, startujący z własnego komitetu Andrzej Szyjkowski oraz Piotr Wiśniewski, obecny prezes LGD, reprezentujący własny komitet.

Tekst i fot. (ak)

Reklama

Burmistrz Dobrzynia nad Wisłą zaprezentował swoją drużynę komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 11:06:07

    I tak przegra

  • gość 2018-10-15 11:53:26

    Nie bądź taki pewny.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 12:05:39

    On musi przegrac

  • gość 2018-10-15 12:06:17

    Wczoraj, ktoś puścił w Radiu Hit dedykację muzyczną dla Pana Waśko. Utworem był najbardziej pasujący kawałek dla Pana Burmistrza czyli Ta ostatnia niedziela:) Brawa za pomysłowość naszych mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 12:57:13

    Propaganda!!! Będziemy mieć 15 milionów długu... Ludzie budzimy się jakie porty jakie bloki się pytam dość tej Propagandy Pana Wasko. Nie ważne kto wygra te wybory ważne aby Pan Wasko je przegrał!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 13:01:19

    Ale druzyna .przegrana murowana

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 13:03:51

    Druzyna jak nasza reprezentacja.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 16:15:01

    Jakie ps,,miasto,,tacy kandydaci heh

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 19:12:49

    Żenada

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 20:11:44

    Ciekawe ile jeszcze zadłużyłby naszą gmine...pewnie nie 15 mln a 50 mln i puści wszystkich z torbami. Powodzenia oby nie przeszedł !

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 20:48:19

    Radzę omijać PSL plakaty kandydata na burmistrza razem z kandydatami do powiatu mnie przerażają. Jeśli ktoś chce aby znowu rządziły osoby z baneru PSL to ja głosuje na Pana Jana Teofila...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 20:48:27

    Pieski burmistrza

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 21:05:36

    Najlepiej siedziec z du** przed komputerem i mądrować sie w komenatrzach.. tzw dobrzyniacy

  • GOŚĆ - niezalogowany 2018-10-15 21:56:23

    PAN BURMISTZ ODWALIŁ KAWAŁ DOBREJ ROBOTY W DOBRZYNIU TYLKO TE STRAZAKI MU PRZESZKADZAJA I TE LUDZIE Z RADY. PSL SPRZEDA NAS DO KONCA

  • DOBRZNIAG Z PIENDZMI - niezalogowany 2018-10-15 22:06:06

    Pan Wasko to super bórmistrz ma muj głos, tyle dla nas zrobił benda bloki będzie przystań, ale straż go nie kocha niestety pozdrawiam dobrzyniakuf

  • gość 2018-10-15 22:08:23

    głosujcie na maćka sapra

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 22:35:45

    Porażka.....każdy inny będzie lepszy. Urzędnicy na radnych czy jest tak źle? Porażka

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 23:01:04

    Jak się nie ma kogo wziąć na radnych to się bierze ludzi, którzy u Ciebie pracują przecież wtedy zawsze będą głosować jak się chce... Jak nauczyciel może być radnym no jak?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 23:09:45

    Ja dlugo nad tym myslalam.....I tez bylam jakis czas przeciwna wĺadzy pana Wasko.....ale popatrzcie zrobil czystke w urzedzie teraz kazdy boi sie tam wlasnego cienia.....probowal cos zrobic naprawic ale caly czas kłody......pytanie a gdybysmy mu pozwolili dzialac Dobrzyn ni tonáłby jak tonie...a teraz niestety patrzac kro startuje ........czym I.do czego młodzi sie posuwaja? Do rady pam Muratow? Pani Brudnicka pani Dorota Kalinowska....pan Ryczkowski , PANI Balceriwska itp jeden lepszy od drugiego....litosci a moze gdyby zaproponoiwac zniesienie diet .....ciekawe kto chcialby kandydowac.......jest czas jeszcze I przemyslcie dobrze swoje decyzje.....czy pan Wasko ktory 4 lata wtemu pasowal bo nowy z zewnatrz moze cos zadziala czy znow moze pan Wisniewski ktory duzo mowi.........

  • Gość - niezalogowany 2018-10-16 07:51:15

    Tylko Waśko chociaż by dla samego pożądku w magistracie koniec układów i trzymania miejsc pracy przez mamy dla córek i samowoli a jak rada sie zmieni to napewno sie dogadają! A pan Wiśniewski niby12 lat pozyskuje środki z unii tylko ze nic w Dobrzyniu z tego nie widać!!! Lista kandydatów pana Wiśniewskiego powala L.Rutkowski co uczniów ze szkoły rolniczej na praktykach wykorzystywał jak parobków!!! Ł.Wisniewski hahaha panie zlituj sie nad nami!!!! Anty dobrzyniak pan Raszkiewicz ten co choć raz był na sesji wie o czym mowa!!! Anty spoleczniak Pani Pawłowska ktorej niestety nie udało się posady dla córki utrzymać i musiała zrezygnować!!!

  • gość 2018-10-16 08:31:52

    Czy to ważne, kto zwycięży Kłobukowski, Szyjkowski ważne aby Pan Waśko je przegrał.te wybory...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-16 08:51:49

    Obiecanki cacanki a w kasie milionowe zadłużenia. Czas dobiega końca rządów i całe szczęście.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-16 08:56:46

    Szkoda tylko, że mieszkańcy nie zostali poinformowani o spotkaniu. Przeoczenie czy celowe działanie? Media jednak ktoś poinformował!

  • Agata - niezalogowany 2018-10-16 09:05:33

    A czy to jest normalne zeby tak jak pani wyzej napisala " kazdy bal sie wlasnego cienia " w gminie .... Mysle ze nie kazdy z nas chodzac do pracy powinien czuc sie w niej dobrze ... Owszem to co sie dzialo wczesniej w urzędzie nie było takie dobre jednakże to co jest teraz nie jest w cale lepsze zasady zasadami ale nie wiem czy chciala by pani pracowac w miejscu gdzie " boi sie pani wlasnego cienia " i wracajac do tematu bardzo dobrze ze radni sa tacy jacy sa i rzucaja klody pod nogi mysle ze gdyby pozwolono burmistrzowi na jego innowacyjne pomysly to pewnie byli bysmy zadluzeni jeszcze bardziej niz jestesmy ale z ladowiskiem dla helikopterow i bez strazy chociazby. Mam wrazenie ze teraz startuja wszyscy na burmistrza byle by glosy sie rozbily i dotychczasowy burmistrz mogl sie spakować i wrocic tam skad przybyl :)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-16 09:08:29

    Jaki czysciciel magistratu. Potrzebowal wolnych miejsc dla swoich taka to różnica. Chlop tak się spieszyl ze jeszcze w czasie kampanii podpisal zobowiązanie o zatrudnieniu.....Może jak wygra to Dobrzyń będzie zauważalny z kosmosu?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-16 10:50:45

    Pokaż gościu choć jedną osobę w magistracie jak to sie mówi po plecach burmistrza!!!!! Gdzie j kogo wsadził swojego?

  • gość 2018-10-16 11:58:40

    Haha ludzie jesteście śmieszni (co niektórzy oczywiście). Przyjeżdżam do Dobrzynia regularnie, i patrząc z perspektywy nieco większej gminy skąd jestem, i o niebo bardziej rozwiniętej nie ma dobrego rozwiązania. Obecny Pan Waśko nie ma co ukrywać zadłużył gminę bardzo bez widocznych rezultatów tego, Pan Wiśniewski 12 lat pozyskiwania środków zgadza się, ale nie zgodzę się że to On jest odpowiedzialni za to, że tych środków w gminie nie ma, bo odpowiedzialny jest Pan Burmistrz i jego doradca który no niestety nie potrafi ich pozyskać. można by tak wymieniać. Strach w oczach pracowników urzędu, dziwne zarządzenia pana burmistrza, wręcz olewanie interesantów gdzie można czekać pod gabinetem Pana Burmistrza godzinami lub nie ma czasu na 3 minutową rozmowę telefoniczną pisze z własnego doświadczenia. i jeszcze jedna uwaga do WIELBICIELI WAŚKIEGO i HEJTERÓW STRAŻY róbcie tak dalej, przekonujcie go że spór ze strażakami to dobra strategia, blokowanie ich doposażania i szkolenia, ale nie oczekujcie kiedy będziecie mieli smród przy du*ie i będziecie ich potrzebowali żeby działali cuda bez podstawowego sprzętu, wtedy się zastanówcie czyja to wina (wasza i pana W)

  • gość 2018-10-16 19:08:31

    Precz Wąśko, stawiam na Wiśńiewskieko lub Klonukowskiego

  • gość 2018-10-16 20:22:05

    Znaczna część kandydatów z jego ramienia to zwolennicy PIS. Była vice tez PIS a tak naprawdę jak śpiewał K.Krawczyk ;mój przyciacielu....a Przyciaciel to przyjaciel Kleru etc

  • Marek - niezalogowany 2018-10-16 21:14:23

    Burmistrz ma dobre pomysły tylko rada nie pozwala mu ich zrealizować a strażaki tylko dużo krzyczą co drugi nie potrafi się dobrze wyslowic i ma kupę w głowie niestety taka jest prawda...

  • Dobrzynianka - niezalogowany 2018-10-17 18:57:42

    Ktokolwiek wygra oprócz Waśki będzie lepszy niż obecny włodarz ,kpina im wszystkim i radnym i kandydatom na burmistrza chodzi o pieniądze .Jaka jest pensja dla Burmistrza obecnie ok 7 tysi siedzieć na stołku i mieć co miesiąc wygodną gotówkę i nic nie robić to w dzisiejszych czasach luksus ,bo niby czemu tak się reklamują Pani Niekraś już nie wystarcza pensja kierowniczki ops jeszcze się pcha do sejmiku ci co mają najwięcej i tak im mało a zapłacą za to zwyklki mieszkańcy podatki w górę śmieci woda w górę jeszcze zapłaczemy oj zapłaczemy :(

  • gość 2018-10-17 20:37:26

    Dobrzynianko czemu nie kandydujesz jeżeli to taki luksus być Burmistrzem czy Radnym. Najlepiej siedzieć przed komputerem i krytykować, jacy to wszyscy pazerni,egoiści . Kpisz sobie z inteligencji czytelników pisząc bez uzasadnienia że obojętnie który będzie lepszy niż obecny, proszę o uzasadnienie takiego twierdzenia.

  • Młody Dobrzyniak - niezalogowany 2018-10-18 21:23:48

    Nikt dla Pana burmistrza nie jest kandydatem do rozmowy, tak on nie jest kandydatem dla mnie i moich bliskich na burmistrza. Pani Dorota Kalinowska akurat jest kompetentną osobą na to stanowisko bez odbioru. Wsadzajcie dalej ręce w.... temu Panu.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-18 21:28:57

    Gdyby nie te strażaki to by dużo ludzi nie miało gdzie mieszkać. Jeżeli Pan Marek taki dobry to podziała społecznie. Jest dużo młodzieży która chce się rozwijać. My działamy chociaż młodzież ma co robić. PS bez odbioru. Żygać się chce jak to czytam

  • Z Dobrzynia - niezalogowany 2018-10-19 08:32:37

    Niestety, burmistrz swoim zachowaniem w magistracie pokazuje gdzie ma zwykłego mieszkańca tej gminy. Chyba poprzez czekanie na niego pokazuje swoją wyższość, rangę. Niestety, nie ma tutaj kandydatów do rozmowy z nim. Czyzby ludzie z tej gminy sa zbyt prosci dla niego? Mojego głosu nie ma jak i wielu mieszkańców. O tym się mówi już od dawna w gminie. Pomysły pana Waśki sa tak absurdalne że pozostaje pytanie - kto i z czego za to zapłaci. Powinien zostać zorganizowany audyt po wyborach ile kosztowały projekty wspomnianej skarpy wiślanej i innych pomysłów na które i tak jak wiadomo, nie ma u nas pieniędzy. A gazeta lipnowska prezentując taką propagandę nie odbiega od pism ogólnokrajowych wychwalajacych jedno ugrupowanie - czy to z lewa czy z prawa.

  • Gosco - niezalogowany 2018-10-19 08:40:02

    koniec z człowiekiem z przypadku po niedzielnych wyborach