:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Bobrowiaczek uroczyście otwarty

Klub Dziecięcy „Bobrowiaczek” to pierwsza tego typu placówka na terenie gminy. Podopieczni już zaaklimatyzowali się w nowym żłobku. Zainteresowanie jest coraz większe, co wskazuje, że w kolejnych naborach będzie kilku chętnych na jedno miejsce

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło zaproszonych gości, pracowników urzędu, kadry wychowawczej i pracowników klubu, a także mieszkańców i rodziców dzieci, które chodzą do klubu. Obecny był również proboszcz miejscowej parafii oraz starosta lipnowski.

– Chcielibyśmy, żeby w każdej gminie na terenie powiatu były takie kluby. Bardzo dobrze, że stawiacie na pierwszym miejscu pomoc matkom, które chcą wrócić na rynek pracy oraz rodzicom w wychowywaniu ich dzieci – mówił Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski.

Decyzja o powstaniu klubu zapadła po tym jak pewna stała się likwidacja gimnazjów. Istniało ryzyko, że któryś z obiektów oświatowych zlokalizowanych w Bobrownikach będzie świecił pustkami. Postanowiono, że przedszkole dotychczas zlokalizowane w budynku przy ul. Włocławskiej zostanie przeniesione do obiektu, w którym uczy się już ostatnia klasa gimnazjalistów, zaś w jego miejscu powstanie żłobek.

– Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Zwłaszcza kobiet wracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Dzięki tej inwestycji siedem młodych mam wróciło do pracy. Dodatkowo sześć osób mieszkających na terenie gminy otrzymało pracę w nowej placówce – podaje wójt gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko.

Budynek został wyremontowany i dostosowany do potrzeb dzieci. Wykonano termomodernizację, parking i plac zabaw, a także dostarczono wyposażenie, tj. krzesła, ławki, zabawki. Udało się to dzięki środkom pozyskanym m. in. z programu „Maluch+” (ponad 150 tys. zł). Gmina z własnych środków dołożyła 30 tys., aby wykonać konieczne zadania, które nie mogły być objęte funduszami z dotacji. Poza tym placówce przyznano ponad 560 tys. zł, które zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie żłobka przez najbliższe dwa lata.

Klub Dziecięcy „Bobrowiaczek” przystosowany jest do opieki nad dziesięciorgiem dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Maluchy są objęte opieką w wymiarze do 10 godzin dziennie w godzinach od 6:30 do 16:30.

Tekst i fot. 
Natalia Chylińska-Żbikowska

Bobrowiaczek uroczyście otwarty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się