:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Biegli dla niepodległej w Jastrzębiu

5 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu na sportowo uczcili setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości

Patriotyczne barwy, sportowy duch i radosna atmosfera dominowała w miniony piątek w parku w Jastrzębiu. Piękne otoczenie pałacowe wypełnili uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły im. Kazimierza Różyckiego z dyrektor Ireną Retlikowską na czele oraz pracownicy gminnej biblioteki publicznej z dyrektor Ewą Rozen.

– Biegły wszystkie dzieci z naszej szkoły – mówi dyrektor szkoły Irena Retlikowska. – Przedszkolaki pokonały najkrótszy dystans na boisku szkolnym, a pozostali uczniowie biegli na dostosowanych do wieku dystansach parkowymi alejkami. Najlepsi w każdej kategorii otrzymali medale za zajęcie miejsca pierwszego, drugiego i trzeciego, ale medale za uczestnictwo trafiły do każdego uczestnika naszego biegu, bo to bieg szczególnie ważny.

Bieg niepodległości był sportową formą upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale na tym społeczność szkolna i biblioteczna w Jastrzębiu nie kończy. Już zaplanowane są konkursy, apele i koncerty. Relacje ze wszystkich tych wydarzeń opublikujemy w CLI.

– Biegliśmy dla Polski, a medale są piękne. I nawet zmęczenia w ogóle nie czujemy, tylko dumę – mówili uczestnicy biegu z klas młodszych.

Patronem medialnym biegu był tygodnik CLI.
 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Biegli dla niepodległej w Jastrzębiu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się