:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Biegli dla niepodległej w Skępem

W miniony piątek na boisku Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem odbył się bieg niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyło 100 osób.

To było wyjątkowe wydarzenie sportowe, bo miało charakter i patriotyczny, i integracyjny. Biegli bowiem uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lipnowskiego, a więc z Dobrzynia nad Wisłą, Skępego i Lipna.

– Biegniemy po to, by uczcić setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Skępem Wiesław Białucha. – Przygotowana specjalnie na dzisiejszy bieg biało-czerwona pałeczka jest przekazywana z rąk do rąk setki, czyli symbolicznej liczby biegaczy.

Bieg rozpoczęła Anna Smużewska, wicestarosta lipnowski, a zakończył pomysłodawca sportowego  przedsięwzięcia rocznicowego dyrektor Zespołu Szkół w Skępem Wiesław Białucha. Biegł między innymi również radny powiatowy Jerzy Zieliński czy urzędnik starostwa powiatowego w Lipnie Arkadiusz Linkowski.

10 października o godzinie 11.00 ruszy bieg niepodległości w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie. Patronem medialnym skępskiego wydarzenia był tygodnik CLI.
 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Biegli dla niepodległej w Skępem komentarze opinie

  • gość 2018-10-04 12:07:36

    Super sprawa brawo. Ale ja mam niedosyt dlaczego dlatego że taki bieg powinien być dostępny dla każdego chętnego i odbyć się na ulicach Skępego który by bardziej utkwił w pamięci każdego mieszkańca i uczestnika biegu. Moim zdaniem taki bieg jak by się odbył co nie jest codziennością zapisał by się w historii Skępego. A tak był schowany i z całą pewnością wielu mieszkańców nie wie że coś takiego miało miejsce.

  • gość 2018-10-08 17:27:43

    Skępe uczcie się od innych jak obchodzić takie wydarzenie mam na myśli Zaduszniki. Bierzcie przykład.

Dodajesz jako: Zaloguj się