:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Bezcenna lekcja

Komunikaty i profilaktyka, Bezcenna lekcja - zdjęcie, fotografia

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrownikach wzięli udział w ćwiczeniach współorganizowanych przez miejscowych strażaków

Pomimo wzrastających temperatur na jeziorach i stawach nadal jest lód. Niestety coraz cieńsza, topniejąca warstwa może okazać się niebezpieczna dla nieświadomych zagrożenia ludzi. Co zrobić w przypadku zarwania się lodu? O sposobach działania wiedzą już uczniowie bobrownickiej podstawówki. Miejscowi strażacy przeprowadzili szkolenie pod nazwą „Zachowanie się podczas załamania lodu”.

Lekcja pokazowa miała na celu uczulić młodych ludzi na niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na lodową warstwę. Strażacy podkreślali, że szczególnie teraz trzeba być bardzo ostrożnym i nie można ryzykować. Strażacy z pomocą pozoranta zaprezentowali akcję ratunkową. Pokazali jak wyciągnąć człowieka z wody. Do ćwiczeń zostały użyte sanie lodowe, drabiny oraz deski ortopedyczne. Druhowie przypomnieli także, że tonącemu można podać gałąź lub kurtkę.

– Nie ma bezpiecznego miejsca na wodzie skutej lodem. Nie jesteśmy w stanie ocenić jego grubości. Należy również pamiętać, że na Wiśle są bardzo silne nurty – podkreśla Dariusz Domagalski z OSP Bobrowniki.

Podczas szkolenia strażacy przeprowadzili również kurs pierwszej pomocy.
 

(mb-g)
 fot. nadesłane

Bezcenna lekcja komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-26 15:22:10

    Osp bobrowniki to komedia.sami podpalaja sami gasza.moze po szkoleniach beda madrzejsi i znowu pojda zapalki w ruch.

Dodajesz jako: Zaloguj się