:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C rozproszone chmury

Będzie ścieżka pieszo-rowerowa w Tłuchowie?

Inwestycje, Będzie ścieżka pieszo rowerowa Tłuchowie - zdjęcie, fotografia

Długo wyczekiwana inwestycja w gminie Tłuchowo jest coraz bardziej realna. Sukcesem dla samorządu zakończyły się starania o wpisanie budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Tłuchowa do Tłuchówka do strategii rozwoju powiatu lipnowskiego.

Jest szansa, że już w przyszłym roku rozpoczną się prace nad dokumentacją projektową długo oczekiwanej inwestycji. Głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 541. Plan budowy znalazł się na liście podstawowej w Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Lipnowskiego.

– Chciałbym, aby udało się nam w przyszłym roku wybudować część ciągu pieszo-rowerowego od marketu Dino w kierunku mostu w Tłuchówku. Jest to odcinek około dwustu metrów. Pozostała część prawdopodobnie powstanie w latach 2019-2020 – mówi Krzysztof Dąbkowski, wójt gminy Tłuchowo.

Długość całej ścieżki wyniesie ponad 1600 metrów. Budowa pierwszego odcinka pozwoliłaby gminie aplikować o zwrot środków unijnych w wysokości 340 tys. złotych. Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jednak brak pieniędzy na budowę całego odcinka, to niejeden problem.

– Ścieżka pieszo-rowerowa powinna powstać poza rowem przydrożnym i tu mamy kłopot. Należy wykupić grunty pod planowaną inwestycję. Z właścicielami rozpoczęto już negocjacje – dodaje Dąbkowski.

Sołectwa Tłuchowo i Tłuchówek zobowiązały się przeznaczyć część pieniędzy z funduszu sołeckiego na wykup gruntów.

(mb-g)

Będzie ścieżka pieszo-rowerowa w Tłuchowie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się