:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Będą trzy strefy aktywności w gminie Chrostkowo

Inwestycje, Będą strefy aktywności gminie Chrostkowo - zdjęcie, fotografia

Gmina Chrostkowo inwestuje w Otwarte Miejsca Aktywności. Powstaną trzy tego typu strefy, z których będą mogli korzystać bez ograniczeń mieszkańcy w różnym wieku. Zamontowane urządzenia umożliwią wykonywanie różnorodnego treningu

Władze gminy rozstrzygnęły pozytywnie przetarg na realizację tych inwestycji. Umowa została podpisana 26 lipca. Zadanie wykona firma Fit Park Sp. z o.o. Sp. k. z Torunia. Złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Koszt inwestycji dla budowy trzech Otwartych Stref Aktywności to 144 943 zł brutto.

Obiekty Otwartych Stref Aktywności będą budowane w trzech miejscowościach przy szkołach w Chrostkowie, Stalmierzu i Nowej Wsi. Główną przesłanką przy wyborze miejsca było położenie w niedalekiej odległości od jednostek oświatowych, gdzie znajdują się już urządzenia do zabawy dla dzieci w wieku szkolnym. Na projekt dla każdej strefy składa się 6 podwójnych urządzeń fitness montowanych na pylonie nośnym. Urządzenia dobrane zostały w taki sposób, aby z każdej strony pylonu zamontowany był inny element do ćwiczeń, natomiast cała siłownia zewnętrzna zapewniała jak najbardziej urozmaicone formy treningu dla użytkowników w różnym wieku.

W skład urządzeń wchodzą: drążek i poręcze, koła tai-chi małe i duże, orbitrek i biegacz, rower i jeździec, surfer i twister, wyciąg górny i krzesło do wyciskania. W projekcie znajdują się również dwa betonowe stoły do gry w szachy/warcaby wraz z 4 siedziskami. Teren ma być pokryty trawą. Zasadzone będą także nowe drzewa. Zaplanowano również wyposażenie placów w ławeczki oraz stojak na rowery. Całość zajmie 200 m².

– Na terenie gminy Chrostkowo nie ma rozbudowanej siłowni zewnętrznej. Od dawna docierają do mnie głosy, że takie miejsca są bardzo potrzebne. Bardzo często młodzi mieszkańcy wyjeżdżają poza teren gminy w celu korzystania z tego typu obiektów zewnętrznych. Głównym celem budowy Otwartych Stref Aktywności jest zapewnienie dzieciom, młodzieży i dorosłym dostępu do uprawiania sportu i rozwoju kultury fizycznej w odpowiednich do tego warunkach. Obiekty te będą otwarte i dostępne bezpłatnie dla wszystkich – tłumaczy Mariusz Lorenc, wójt gminy Chrostkowo.

Celem inwestycji jest stworzenie miejsc, w których wszystkie pokolenia aktywnie będą mogły spędzać czas. Miejsca rekreacji mają być gotowe do końca września br. Wójt gminy nie wyklucza, że jeśli Otwarte Strefy Aktywności będą cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, rozważy ich budowę w kolejnych miejscowościach.

Natalia 
Chylińska-Żbikowska
fot. archiwum

Będą trzy strefy aktywności w gminie Chrostkowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się