:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Będą nowe drogi

Inwestycje, Będą drogi - zdjęcie, fotografia

W ostatnim kwartale tego roku gmina Lipno stawia na drogi. Rozpoczęły się już prace na trzech ważnych dla samorządu trasach. Zakończenie remontów nastąpi pod koniec października.

Samorząd za ponad 1,2 mln chce położyć nawierzchnię asfaltową na około 3 kilometry dróg. Gmina jednocześnie podjęła się remontu trzech ważnych tras. Pierwszą z nich jest ulica Spacerowa, która połączy dwie miejscowości: Okrąg i Kolankowo. Już za kilka miesięcy zostanie położony asfalt o szerokości pięciu metrów. Remontu podjęła się firma, która wykona usługę za ponad 350 tys. złotych. – Jest to drugi etap inwestycji, ponieważ kilka lat temu na jej części został położony asfalt, a mieszkańcy zgłaszali, by dokończyć ulicę – mówi Marek Kiełkowski, inspektor ds. dróg gminnych. Trasa połączy drogę wojewódzką z Lipna do Rypina z drogą powiatową w Kolankowie.

Udogodnieniem będą mogli cieszyć się również mieszkańcy Biskupina, ponieważ wyasfaltowana zostanie droga gruntowa, która połączy drogę krajową nr 67 z drogą powiatową z Lipna do Ośmiałowa. Ta inwestycja będzie kosztować gminę blisko 270 tys. złotych. Powstanie kilometrowy odcinek o szerokości czterech metrów.

Najdroższym przedsięwzięciem jest remont drogi z Chlebowa do Chodorążka. Mowa o odcinku długości 995 metrów. Inwestycja kosztować będzie ponad 600 tys. złotych. – Trasa zostanie wyasfaltowana i zyska około sześciu metrów szerokości. Wszystkie trzy inwestycje zostaną zakończone jeszcze w tym roku – dodaje Andrzej Szychulski, wójt gminy Lipno. 

(mb), fot. (ak)

Będą nowe drogi komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-08-31 20:56:24

  A kiedy droga Lipno - Wielgie? STAROSTO jak żyć jak żyć

 • Gość5467 - niezalogowany 2017-09-01 05:28:58

  No właśnie drogi starosto widziałeś tą drogę

 • Gość - niezalogowany 2017-09-07 14:23:25

  Znów jakis króciutki odcinek w Chlebowie . Ta droga ma 3 km wiec w tym tempie jeszcze długooo.... poczekamy na asfalt na całym odcinku . A przecież na tej drodze jest wiekszy ruch niż na Karnikowo. Inwestycje na te drogi to kropla w morzu . No ale wybory niedługo i trzeba czyms sie chwalic. Tylko czy jest czym? Niepojęte. Spojrzmy tylko na sasiednie gminy ile one wyremontowały nowych dróg lokalnych? A u nas ? Szał , 3 odcinki po xxx metrów......

 • Gość - niezalogowany 2017-09-20 11:21:39

  Drogi z chodorążka do chlebowa nie będzie ponieważ ktoś podał błędną kwote przeznaczoną na ten odcinek . Ciekawe czy ten " ktos " zostanie pociągnięty do odpowiedzialnosci. Należałoby to zgłosić do odpowiednich służb w celu wyjasnienia tej "pomyłki" .

 • Gość - niezalogowany 2017-10-26 10:35:34

  I gdzie ten remont w chodorążku ????? Od 30 lat obiecują .

Dodajesz jako: Zaloguj się