:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Batalia o kurniki w gminie Tłuchowo nadal trwa

Interwencje, Batalia kurniki gminie Tłuchowo nadal - zdjęcie, fotografia
18/09/2018 09:18

Po tym jak wójt gminy Tłuchowo odmówił zgody na realizację budowy dwóch kurników w Popowie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Włocławku wpłynął wniosek zaskarżający jego decyzję. Wnioskodawcą jest inwestor.

Dokładnie rok trwała niepewność mieszkańców Popowa, czy w ich sąsiedztwie zostaną wybudowane dwa kolejne kurniki. Krzysztof Dąbkowski, wójt gminy kilkakrotnie wydłużał termin rozpatrzenia decyzji, zasięgając przy tym opinii poszczególnych instytucji w tym Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Po uzupełnieniu brakującej dokumentacji samorząd podjął decyzję, by odmówić zgody na realizację budowy dwóch kurników. – Inwestycja kwalifikuje się do przedsięwzięć, które znacząco oddziałują na środowisko. Zgromadzony w sprawie materiał nie pozwolił na wydanie innego rozstrzygnięcia – mówi Krzysztof Dąbkowski, wójt gminy Tłuchowo.

Inwestor z Popowa postanowił złożyć odwołanie do SKO we Włocławku. Pod koniec sierpnia wniosek został rozpatrzony na korzyść samorządu. Kolegium podtrzymało decyzję, którą wydał wójt.

Jednak to nie koniec tematu budowy kurników w gminie Tłuchowo. Na początku lipca do urzędu wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania o środowiskowych uwarunkowaniach w sprawie rozbudowy i modernizacji fermy drobiu w Suminku. – Sprawa prowadzona jest z największą skrupulatnością ze względu na kontrowersje jakie budzi. W związku z czym zdecydowałem się przesunąć termin wydania decyzji o kolejne kilka miesięcy. Gromadzenie potrzebnej dokumentacji potrwa do stycznia przyszłego roku – wyjaśnia Dąbkowski.
 

(mb-g), fot. ilustracyjne

Reklama

Batalia o kurniki w gminie Tłuchowo nadal trwa komentarze opinie

Dodajesz jako: |