:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Atrakcyjny finał WOŚP w Skępem

Skępski sztab WOŚP pod wodzą Magdaleny Elwertowskiej zebrał w niedzielę 21.600 złotych. Na ulicach pracowało 47 wolontariuszy.

Niedzielny finał odbył się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem. Były licytacje i koncerty, na scenie pojawili się artyści z przedszkoli i szkół miejskich i gminnych, a na widowni można było zobaczyć dorosłych i dzieci, skępian i gości. Nikt się nie nudził, zabawa była wspaniała, atrakcji mnóstwo, a to wszystko zachęcało do wspierania szczytnego celu i ogólnopolskiej akcji.

– Przyszłam obejrzeć popisy aktorskie mojej wnuczki i z chęcią zasiliłam puszkę orkiestry Jurka Owsiaka – mówi pani Alina. – Jest bardzo przyjemnie i dobrze, że w remizie, a nie na Rynku, bo mróz i zimno. Pochwały należą się bardzo uprzejmym i sympatycznym wolontariuszom w mundurach.

Wolontariuszom nie był straszny ani mróz, ani wiatr i ochoczo z puszkami pojawiali się na skępskich ulicach, by przypominać o wielkim wydarzeniu charytatywnym. Na każdego darczyńcę czekało serduszko i miłe słowo, a puszki zapełniały się nader szybko.

– Wynik naszego finału to 21 tysięcy 600 złotych – mówi szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skępem Magdalena Elwertowska. – Mieliśmy 48 zarejestrowanych wolontariuszy, jeden nie mógł kwestować, a więc pracowało 47. Najwyżej wylicytowany został obraz przekazany przez miejscowego sponsora, który zawsze wylicytowuje ten obraz ponownie i wspiera w ten sposób orkiestrę. W tym roku sponsor na koniec przekazał wylicytowany za 2 tysiące złotych obraz panu burmistrzowi. Nie dotarły do mnie żadne sygnały od policjantów ani strażaków opiekujących się naszymi wolontariuszami o incydentach ani zagrożeniach, wszystko odbyło się bez zakłóceń. Ja serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i osobom, które zaangażowały się w pracę sztabu, nauczycielom i radnym, którzy mi pomogli, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Skępe. Jestem wdzięczna paniom z kół gospodyń, które karmiły naszych wolontariuszy i osoby zaangażowane oraz druhom z Wólki, Wioski i Skępego.

Był to 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce, a jego celem było pozyskanie środków na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków poprzez wsparcie podstawowych oddziałów neonatologicznych. Neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki WOŚP na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3.844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Po raz ostatni ta dziedzina medycyny była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. finale (styczeń 2013 roku).
W tym roku swój wkład w doposażenie oddziałów noworodkowych mają także skępianie. 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Atrakcyjny finał WOŚP w Skępem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się