:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Asfaltują mapę drogową w gminie Lipno

Inwestycje, Asfaltują mapę drogową gminie Lipno - zdjęcie, fotografia

25 września wójt Andrzej Szychulski i przewodniczący rady gminy Bohdan Nowak oddali uroczyście użytkownikom dróg dwa kolejne odcinki tras gminnych: w Złotopolu i w Wichowie. Koszt obu przedsięwzięć to blisko 1,5 miliona złotych

– Jest to droga bardzo ważna, bo i ułatwia naszym mieszkańcom dojazd do kościoła, i łączy naszą gminę z gminą Fabianki – mówił w Wichowie wójt Andrzej Szychulski. – Bardzo cieszę się, że udało się ten odcinek wybudować w tym roku. Pierwszy etap tej drogi oddaliśmy do użytku dwa lata temu, a teraz wybudowaliśmy jeszcze 600-metrowy odcinek i dzięki temu mamy już wykonaną całą naszą drogę do granicy gminy Fabianki. We wrześniu wykonaliśmy dokumentację i zgłosiliśmy wniosek do konkursu, bo droga ta idealnie wpisywała się nam w program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Dofinansowanie wynosi w tym programie 50 procent.

Odcinek drogi asfaltowej o długości 600 metrów z Wichowa do Chełmicy kosztował prawie 400 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji było lipnowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Ta sama firma wybudowała drogę ze Złotopola do Konotopia. Tu długość nowego traktu to 1,8 km, a koszt ponad 900 tysięcy złotych. Obie drogowe inwestycje zostały oficjalnie oddane do użytku w miniony wtorek. W uroczystościach uczestniczyli nie tylko przedstawiciele władz gminy z wójtem Andrzejem  Szychulskim i szefem rady Bohdanem Nowakiem na czele, ale też wykonawcy, sołtysi, radni gminni i mieszkańcy oraz uczniowie szkoły w Wichowie. Zadowoleniu nie było końca, bo takich dróg mieszkańcom gminy Lipno może pozazdrościć wielu mieszkańców miast. Tempo asfaltowania dróg gminnych jest już imponujące, a wieści też są optymistyczne.

– A to jeszcze nie koniec na ten rok – zdradza wójt Szychulski. – Oddamy jeszcze co najmniej trzy odcinki dróg. Poza tym ukończone są już i czekają na oficjalne otwarcie nasze istotne inwestycje gminne takie jak oczyszczalnia ścieków w Radomicach i punkt selektywnej zbiórki odpadów w Złotopolu.

Do tematu inwestycji gminnych więc będziemy wracać sukcesywnie.
 

Tekst i fot. Lidia Jagielska

Asfaltują mapę drogową w gminie Lipno komentarze opinie

  • gość 2018-10-08 17:15:03

    Za ile miesięcy będą remontować? ale jeszcze jedna opcja nie będą remontować tak przeważnie bywa. Przecież widać że to tylko sam asfalt wylany. I znów się powtarza obiecaliśmy to jest droga asfaltowa obietnica spełniona i to jest ważne ale jak to jest zrobione ile lat posłuży to niema znaczenia.

  • gość 2018-10-08 17:17:05

    Zapomniałem dodać jaka ta autostrada jest szeroka, szerzej nie dało się.

Dodajesz jako: Zaloguj się