:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



Afera w Dobrzyniu nad Wisłą. Gmina straciła 1,5 mln zł?

Samorządy Gminne, Afera Dobrzyniu Wisłą Gmina straciła - zdjęcie, fotografia
Gazeta CLI 11/09/2018 10:38

Burmistrz Jacek Waśko złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jego poprzednika Ryszarda Dobieszewskiego do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o porozumienie zawarte w 2008 r. przez magistrat z firmą, która miała naprawić drogi dojazdowe do wiatraków na terenie gminy. – To zwykłe świństwo – komentuje sprawę Dobieszewski

Sprawa po raz pierwszy ujrzała światło dzienne na przełomie maja i czerwca tego roku. 28 maja burmistrz Jacek Waśko zawiadomił CBA i lipnowską prokuraturę rejonową o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze miasta i gminy w kadencji 2006-2010. Wówczas urzędującym burmistrzem był Ryszard Dobieszewski, który funkcję tę sprawował także w kolejnej kadencji, a ustąpił przed czterema laty, gdy przegrał wybory właśnie z Jackiem Waśko.

Od czerwca temat wracał epizodycznie na sesjach rady miejskiej. Wreszcie do poważnej konfrontacji między obecnym i byłym burmistrzem doszło na sesji w minioną środę. Zaczęło się od odczytania przez przewodniczącego Jerzego Żurawskiego pisma, które wpłynęło z CBA. Była to informacja o wszczęciu postępowania sprawdzającego. Na sesji obecny był też burmistrz Dobieszewski, który odniósł się do sprawy.

– Firmie obsługującej wiatraki zależało wówczas na polepszeniu komunikacji między elektrowniami ze względu na przewożenie ciężkiego sprzętu. My jako gmina nie byliśmy wtedy inwestorem. Firma wzięła to na siebie i my byliśmy bardzo zadowoleni. Sam jeździłem po drogach, jeździła komisja rolna, nie było zastrzeżeń do wykonania remontów. Na dodatek wynegocjowaliśmy dodatkowe 50 tys. zł na ewentualne kolejne naprawy – mówi Dobieszewski. – Pan burmistrz ma prawo donieść do CBA. Ja śpię spokojnie, nikt rano nie przyjeżdża. Ale myślę, tak po koleżeńsku, że to jest zwykłe świństwo.

O jakie remonty chodzi? Około 7 km dróg gruntowych w kilku miejscowościach, prowadzących pomiędzy polami do elektrowni wiatrowych, miało zostać nawiezione gruzem, drogi miały być wykorytowane i poszerzone. Wówczas samorząd zawarł porozumienie z firmą „X” (nazwa znana redakcji – red.), z którego wynikało, że przedsiębiorstwo wykona te naprawy na korzyść gminy. Zdaniem Jacka Waśko prawda okazała się zupełnie inna.

– Mam prawo, wręcz obowiązek, żeby zgłaszać takie nieprawidłowości do odpowiednich organów – odpowiada burmistrz Dobrzynia nad Wisłą Jacek Waśko. – Sprawa wyszła na jaw, gdy poprosiłem pracownika urzędu o protokół ws. naprawy tych dróg. 

Chciałem sprawdzić, czy podpisane przez burmistrza Dobieszewskiego porozumienie zostało wyegzekwowane. Pracownik stwierdził, że protokół zaginął. Wtedy podjąłem działania. Wezwałem firmę „X” do złożenia wyjaśnień i przedstawienia dokumentów. Odbyło się spotkanie, z którego jest protokół. Dokumentów nie zobaczyliśmy, przedstawiciel firmy nie umiał udowodnić, że wywiązali się z porozumienia. Zleciłem niezależnemu laboratorium wykonanie ekspertyzy na drogach. Niestety projekt przebudowy nie został należycie zrealizowany. Miało być w sumie 40 cm kamienia na szerokości 4-4,5 m. Okazało się, że kamienia jest najwyżej połowa, a w niektórych miejscach w ogóle. Na żadnej drodze nie zgadza się szerokość, bo jest od 2,70 m do 3,20 m. Sprawdziliśmy wszystkie drogi. Po otrzymaniu opinii z laboratorium zdecydowałem zgłosić sprawę odpowiednim organom, taki mam obowiązek. O tym zdecydują sądy, ale gmina może przez to stracić szacunkowo nawet 1,5 mln zł.

Pod adresem obecnego burmistrza padło pytanie, niemal zarzut, o to dlaczego czekał z tą sprawą tak długo. – Nie można było tego zgłosić wcześniej? Wybory? – głośno myślał radny Mirosław Mierzejewski.

Jacek Waśko wyjaśnił krok po kroku jakie były procedury i tylko ze względu na nie musiał czekać. Zapewnia jednak, że gdy tylko trafił na ślad domniemanego przekrętu, podjął działania.

– Po tych drogach jeździł ciężki sprzęt, więc gdyby tam nie było kamienia, po prostu by nie przejechali. Być może w niektórych miejscach nie ma wymaganej szerokości, ale wynikało to z tego, że rolnicy nie zawsze chcieli oddać kawałek pola pod drogę. Nie chcę już wracać do historii. Obecnemu burmistrzowi życzę wygrania kolejnej kadencji, ale także zmiany jego charakteru, bo jego podejście do tego wszystkiego jest dla mnie przerażające – skończył Dobieszewski.

Co wyniknie ze śledztwa CBA i prokuratury, na razie trudno wyrokować. Do sprawy na pewno wrócimy.
 

Tekst i fot. (ak)

Reklama

Afera w Dobrzyniu nad Wisłą. Gmina straciła 1,5 mln zł? komentarze opinie

  • Gość22 - niezalogowany 2018-09-11 19:25:57

    Hahaha smiechu warte normalnie Panu Burmistrzowi pod koniec kadencji dopiero sie o tym przypomnialo

  • GośćAle - niezalogowany 2018-09-11 21:11:21

    Bo "Szanowny" Pan Wasko brzytwy się chwyta, żeby zachować twarz przed wyborami. Bo że go znów wybiorą na szczęście nie ma opcji :) Wyciąga więc co się da na poprzednika, żeby tylko pokazać swoją osobę w lepszym świetle. Niestety (dla Pana Wasko), Pan Dobieszewski to dobry człowiek. Świadczą o tym chociażby jego stosunki z Radą. Miejmy nadzieję, że niecny plan (już wkrótce BYLEGO) burmistrza się nie powiedzie ;)

  • gość 2018-09-11 21:26:39

    Mam nadzieje ze nie uwierzycie w te bzdury kazdy wie jak rzadzil Dobieszewski Przez tyle lat jako byly mieszkaniec tej gminy wiem ze zarzadzal dobrze zmiencie obecnego bo od kiedy zaczol rzadzic to same niedobre rzeczy sie w tej Gminie dzieja

  • Gośćdnw - niezalogowany 2018-09-12 00:18:55

    No dobrze rządził dobrze skoro domy córce i synowi wystawił!!!!! Napewno z pensji w SKR tego nie zrobił!!!!

  • gość 2018-09-12 05:38:00

    jakie domy miał to postawil co ma to do tego masakra to co się teraz dzieje to jak film grozy burmistrz wyciąga niestworzone historie nie rowne drogi zabawne

  • Gość - niezalogowany 2018-09-12 06:48:34

    Ja mysle, ze obecny burmistrz wiekszych machlojek przez te 4lata narobili i jemu do dupy CBA powinno sie dobrac, a Dobiszewskiego zostaw w spokoju Panie Wasko

  • Gość z Dobrzynia - niezalogowany 2018-09-12 07:15:31

    Wybory się zbliżają ? I co dopiero teraz się komuś przypomniało że kiedyś tam za kogoś tam kadencji były drogi robione ... Tak się tylko głupi zachowuje ... Trzeba było sprawdzić drogi od razu a nie teraz pod koniec kadencji... O. Wasko raczej burmistrzem nie będzie bo chętnych do. Głosowania na niego nie ma a ja polecam nowemu burmistrzowi sprawdzić co obecny burmistrz porobił i ile gmina przez niego kasy stracila

  • GośćZ Dobrzynia - niezalogowany 2018-09-12 10:56:40

    Burmistrz J.Waśko zanim odejdzie doprowadzi że nie jednego odpowiednie instytucje prześwietlą .Brawo nareszcie .

  • gość 2018-09-12 14:25:26

    do gościa dnw. Kochany gościu z Twojego wpisu wynika , że nie wiesz co to jest praca i co znaczy środek płatniczy. Każdy obywatel, który ma w dorobku życiowym więcej jak 40 lat pracy, wykształcone dzieci to wiesz mi, nie kradnąc można mieć domy nie oczekując na mieszkanie komunalne. Kiedy Tobie robić się nie chciało , być może czekałeś pod urzędem za zapomogą, dzieci byłego Burmistrza ciężko pracowały za granicą więc domy mają tytuły i pracę również. A Ty miernoto skoro uważasz ,że posiadanie domu to taki luksus to rzeczywiście jesteś nieco wart. Pewnie dorobiłeś się tylko komputera, albo kupiłeś za stypendium jakie właśnie wypłacane były w dużych ilościach za czasów P. Dobieszewskiego. Gdybyś trochę miał szkoły pracę a tym samym prawo do kredytu wybudowałbyś się bez problemu. Dla chcącego nic trudnego . A tak zgoszkniały człowieku, siedzisz trzymasz palec w du....pe Jackowi i myślisz , że on Ci pomoże , że za niego Ci się poprawi. Może jedynie Ci podpowie jak i gdzie bierze się kredyty bo w tym jest mistrzem. Sukcesów żadnych za jego kadencji ja w gminie nie dostrzegam. Za robotę zabiera się na koniec kampanii, niczym uczeń za naukę zgodnie z porzekadłem'' jak zakwitają kasztany ...itd" On nas zadłużył nic nie zrobił , zabierze dupę w garść zostawiając po sobie smród w gminie , mieście ,na hali i tyle. No może swąd mniejszy niż ten jaki zafundował nam w centrum miasteczka stawiając przenośnie sracze. No tam to dopiero postawił swoją wizytówkę. Na koniec drogi komentatorze, życzę Ci szeroko otwartych oczu i więcej rozumku.

  • gość 2018-09-12 22:13:53

    nie wypowiadajcie burmistrz J.W bo on nie zasługuje na to aby być włodarzem naszego miasteczka i gminy ,narobił tyle złego ,podzielił społeczeństwo,zadłużył gminę na wiele milionów ,i jest bardzo wulgarnym człowiekiem co nie którym się nie wydaje, typowy Jarosław kaczyński.

  • gość 2018-09-13 10:39:52

    Odnośnie tego długiego wywodu żal mi ciebie człowieku nie rozumiesz co to jest lokalny patriotyzm i dobro społeczne.Dla byłego układu samorządowego ważne aby powrócić do władzy.

  • Gośćpatriota - niezalogowany 2018-09-13 17:53:50

    Święta prawda!!!!Dużo czasu jeszcze minie zanim nasze społeczeństwo zrozumie że za wszystkie inwestycje i za wszystkie wydane pieniądze odpowiada rada nie burmistrz dlatego przez 4 ostatnie lata nic się nie zmieniło bo Pan burmistrz miał odwagę powiedzieć oficjalnie do czego nasza rada się nadaje i gdzie jej miejsce!!!! Wystarczy przyjść raz na radę i każdy się przekona kto za czym głosuje i osobiście rozliczyć każdego radnego Pan Żurawski Piekarski Raszkiewicz Kołaczyński pani Grudzińskia dno chamstwo i obłuda tak jak powiedziała pani Ziółkowska sołtys Leni na jednej z sesji!!!! Ale najlepiej powiedzieć że woda w Dobrzyniu zła i wszystkiemu winny Pan Waśko tylko przypomnę że woda w Dobrzyniu zła jest nie od 4 lat tylko dużo wcześniej!!!! Pierwszym planem obecnego burmistrza było podłączenie Dobrzynia do ujęcia wody Chalinie prosty i szybki sposób na lepsza wodę w mieście i co??? W/w państwo radnych blokuje pomysł burmistrza!!!! Pomysł odłączenia miasta od wsi (cudowny pomysł mówię jako dobrzyniak )i co znowu rada blokuje!!można mnożyc dziesiątki takich przykładów porostu obecny burmistrz skończył układy i układziki z których dobrzyński magistrat od lat słynął coś się komuś urwało i jest żle!!!najlepsze co nasza rada mogła zrobić dla Dobrzynia to podać się do dymisji!!!!! W obecnych wyborach chciałem głosować na Pana Piotra W. Ale lista kandydatow Pana Piotra na radnych z Dobrzynia odstrasza!!!!!!i tu panie Piotrze W. Mega minus!!!!!!!

  • gość 2018-09-13 22:51:01

    O czym Wy ludzie piszecie. Ze niby był układ i go nie ma dzięki P. Jackowi. Po prostu ludzie z wiekiem przechodzą na emerytury. Magistrat się postarzał i tyle. Tylko wiecznie młoda Pani G mimo wieku emerytalnego może pracować. Ta osoba nie przeszkadza bo jest z Jacka układu. Stanowiska obsadzane bez konkursów, najlepsi Ci z daleka albo jak są w rodzinie lub przyjaźni z byłą Panią wice. A co do rady, przecież to nasza wina kogo wybraliśmy, lub czemu nie braliśmy udziału w wyborach. W następnych proszę się udać na głosowanie żeby wybrać mądrą radę. Tak ja też prześledziłem kandydatów na radnych i mam odmienne zdanie. Nie patrzmy na nazwisko, urodę czy wiek radnego ale na to co on wie o samorządach, czy wie co to jest uchwala, budżet, jaka rola komisji itp. Powyższy gość- patriota krytykuje radnych, którzy coś mówią z tym, że wymieniłbym Piekarskiego na Mierzejewskiego. Pewnie, gdyby nie oni to sesje były by nieme. Wszystko zgodnie z planem wodza pod jego dyktando bo myśli że ma władzą ustawodawczą i wykonawczą. Uważa się za wodza absolutnego.A radni Ci grzeczni/ zdaniem jw./ którzy na wszystko co powie car się godzą siedzą jak myszki pod miotłą już 4 lata. Podczas głosowania uniesie paluszek , żeby wodza nie skrzywdzić, a wódz bacznie obserwuje i wyciąga wnioski. Gość chwali wypowiedź P. sołtys z Leni W. jak to mądrze i rzeczowo zabrała głos krytykując radę. Całe szczęście że się wypowiedziała a nie napisała, bo z gramatyki by poległa.Wiem co piszę , byłem jej uczniem niewiele mnie nauczyła bo sama niewiele wiedziała.

  • gość 2018-09-14 08:54:03

    Dobrzyń nie ma szczęscia ani do rządzących ani do księdza

  • Gośćpatriota - niezalogowany 2018-09-14 13:04:49

    Do przedmówcy!!! Człowieku słyszałeś kiedykolwiek wypowiedź pana Mierzejewskiego Raszkiewicza Zurawskiwgo Piekarskiego Kolaczynskiego lub Pani Grudzińskiej???owszem odzywać się trzeba ale ze stosownym taktem i odpowiednio do zajmowanego stanowiska nie odzywać się tylko po to żeby przerwać burmistrzowi lub innemu radnemu powiem jeszcze raz chamstwo dno i obłuda!!!!Moze jak tak dużo wiesz to odpowiesz mi na pytanie dlaczego w Dobrzyniu nadal woda jest zła???? Przecież pan JacekW rozwiązał by problem w pierwszym miesiącu swego urzędowania przypomnę ze chcial podłączyć Dobrzyń do ujęcia wody w Chalinie!!!! Powiedz mi co reprezentują co widzą tacy kandydaci na radnych jak Leszek Rutkowski Łukasz Wasilewski Pani Kalinowska lub Pawłowska dno i 5 metrów mułu!!!!!

  • gość 2018-09-14 19:33:24

    Słyszałem, bo przeglądam sesje dzięki portalowi, którego jaśnie wielmożny nam panujący nie cierpi. Na dzień dobry opowiadał nam, że sesje będą dostępne dla mieszkańców i co du....a , nawet protokołu z sesji nie przeczytasz . Wejdź na stronę BIP Dobrzyń jaka tam jest bida . Rozlicza innych a tam nie widzi, że w/g tej strony to w urzędzie nic kompletnie się nie dzieje. Człowiek ten ubliża ludziom, odnosi się z ironią. Potrafi zapytać po co się uczestniczy w sesji. Na sali mogą usiąść jako goście, Ci co mu głośno klaszczą , ręce wazeliną smarują. Pozostali niemile widziani bo to dla niego ten gorszy sort. Zastanawiam się patrioto gdzie Ty taki zacny kulturalny się uchowałeś i czemu nie startujesz na radnego, skoro w mieście nie ma godnego tej funkcji. Społeczeństwo By Cię może doceniło i oceniło. W radzie byłoby o jednego chama mniej. Dowiedział byś się może czegoś o sobie o czym sam nie wiesz. Zastanawiam się, obcując z tym chamstwem, że nie stałeś się taki sam? A problem wody to była i będzie kiełbasa przedwyborcza nie pierwsza i nie ostatnia. Nie znam się więc nie będę dyskutował, ale to nie sztuka jednemu zabrać źródełko po to żeby spełnić obietnice. Czy chalińskie ujęcie było gotowe na taki pobór nie znam się więc nie rozliczam za wodę . Nawet nie obwiniam tego człowieka za skażenie wody, a serdecznie współczułem. Niepotrzebnie w/g mnie się dopatrywał winnych , jakby nie zdawał sobie sprawy, że po długich upałach w zasyfiałych rurach czyha bomba.To musiało się stać prędzej czy później.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 08:50:53

    O czym ty człowieku mowisz sesje nie są nagrywane bo rada sie nie zgodziła!!!! Po co ludzie mają widzieć 7 wspaniałych radnych którzy zawsze i na wszystko sa przeciw!! Powiedz mi dlaczego pan burmistrz ma być miły dla kogoś kto mu ubliza!!! Słyszałeś odzywki niektórych radnych chyba nie!!! Obecny burmistrz to nie pan Dobieszwwski co się własnego cienia bał siedział za biurkiem w stresie zeby tylko nikt po nic nie przyszedł!!! Rozmawiałeś kiedyś z J. Waśko normalnie bez podnoszenia głosu raczej nie! To normalny człowiek z którym wszystko można załatwić tylko poziom rozmowy musi byc utrzymany!!!! To nie pan Dobieszwwski z którym załatwili ludzie wszystko na krzyki!! Dla mnie jak i dla wielu ludzi w Dobrzyniu najwspanialszym widokiem jest teraz magistrat i jego pracownicy w końcu ład i pożadek w końcu urzędnik jest dla obywatela a nie jak było wcześniej urzędnik na zakupach na kawie albo obrażony ze ktos przyszedl cos załatwić!!! A żeby w Dobrzyniu cos sie zmieniło to najpierw trzeba odłączyć miasto od wsi taki pomysł tez był zaprezentowany przez burmistrza no.ale na drodze ku lepszemu znowu stanęła nasza wspaniała rada!!

  • gość 2018-09-15 10:21:49

    No nie wiem czy to dobry pomysł odlączyć miasto za mało jest u nas pracodawców aby się samemu utrzymać ,może się mylę gmina jest duza ale miasto małe

  • Gość - niezalogowany 2018-09-15 19:55:45

    Ale pracodawcy nic do tego nie mają!!!! A teraz trzeba utrzymać miasto i wszystkie wsie!! Nigdy nie zrozumiem jak.radny np. z Chalina Płomian czy Zbyszewa ma decydować o inwestycjach w Dobrzyniu po co taki człowiek ma głosować za oczyszczalnia w Dobrzyniu jak swoje odchody na pole wywozi po co.ma.głosowac za ulicą asfaltową w Dobrzyniu jak moze za asfaltem w Płomianach i to z brukowanym wjazdem Na swoją posesję zeby traktorem miał równo jeździć!!!!

  • gość 2018-09-15 21:59:16

    Oddzielenie miasta od wsi nie wchodzi w rachubę, więc nie warto dywagować. Co do radnych z miasta, wystarczy przyjrzeć się obecnym jak głosują z psl-em, któremu nie po drodze z miastem. Czemu wyborcy z miasta stawiają na ludzi mało przydatnych dla miasta (wybierają PSL lub ich przyjaciół). Patrząc na kandydatów na radnych aż skóra cierpnie, nie będzie na kogo głosować. Jakość kandydatów na radych wystawionych przez kandydatów na burmistrza świadczy o wystawiającym, a są takie "perełki" że głowa boli.

  • gość 2018-09-15 22:30:14

    Oj, niezalogowany bronisz Jacusia bo wszystko z nim załatwiłeś cyt. To normalny człowiek z którym wszystko można załatwić tylko poziom rozmowy musi byc utrzymany!!! A jak ja z nim nic nie załatwiam no to go nie chwalę. Pytasz czy z nim rozmawiałem, TAAK nie raz , w zachwyt nie popadłem, nie podoba mi się jego ton i barwa głosu. Rozmawiałem z nim również przed wyborami, wtedy mnie jeszcze znał, prosił mnie abym na niego głosował. Wtedy był miły, nie obrażał, ale szybko o tym zapomniał. I jeszcze jedno moje spostrzeżenie, stałeś się jego fanatykiem, pofolguj, bo niedługo będziesz całował ziemię po której on chodzi, a przed urzędem będziesz czapkę z głowy zdejmował. Swoim zachowaniem znienawidzisz ludzi z którymi musisz żyć co dzień. Co z Tobą się stanie jak przegra wybory, popadniesz z depresję i po co Ci to, chyba że swojego germka zabierze ze sobą.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-16 14:56:13

    Podżedny pajacu ja w przeciwieństwie do Ciebie i takich chłopków jak ty niczego od burmistrza ani gminy nie potrzebuje bo sam potrafię na siebie zarobić ale nie moge patrzeć i słuchać jak te ku...wy ze wsi które siedzą w radzie ( ty też zapewne) jestes ze wsi na każdej sesji są na wszystkie zmiany w Dobrzyniu na NIE!! Jedyny człowiek ktòry wiedział co trzeba zrobić i jak to zrobić!!!! Ty jedyne co wiesz to jak krówki i świnki hodować!!!!! A dla Twojego spokoju jak ktoś na to zasĺuży to czapeczka zdejme i sie ukłonie!!!! Mi też nie podoba się rozmowa z toba bo smród z twojej papy przez łącza i internetowe czuć!!!!!

  • gość 2018-09-16 16:57:14

    Spokojnie chłopie, właśnie wylazło z Ciebie to, co widzisz i krytykujesz u innych chamstwo jeszcze raz chamstwo. Nigdy nie startuj na radnego bo byłbyś kiepski. Nie potrafisz utrzymać kultury dialogu, a chwaliłeś się, że prowadzisz rozmowy na poziomie. Widocznie mój poziom Cię przerósł. Nie potrafisz powstrzymać emocji. Nic lepszego sobą nie prezentujesz, no cóż nie Ty jeden w naszym środowisku jesteś impulsywny, pracuj nad sobą, może nie jest za późno. Kochany niezalogowany nie będę się Tobie prezentował, ale wiesz mi drogi mieszczuchu, nigdy nie miałem parcia na stołek radnego , krówek i świnek nie chowam, bo nie muszę, stać mnie na dostatnie i beztroskie życie, nie chcę Cię zasmucać, ale być może jesteś moim sąsiadem. Zanim usiadłem do komputera umyłem rączki i ząbki, a wczoraj była gruntowna kąpiel, staram się dbać o higienę i porządek. Nie sądzę żeby to był mój niemiły zapach, ale skoro czujesz to zrób z tym coś, przecież zaśmierdziało w Twoim otoczeniu. A może wymień łącza bo Ci się zepsuły, ja korzystam z internetu bezprzewodowego czy wiesz , że taki istnieje. Na pewno wiesz tylko zapomniałeś jak również zapomniałeś o tym że, Dobrzyń ma potencjał i będą tu drugie mazury, że woda ciepła w gminie będzie z paneli słonecznych, a cała Polska będzie korzystała z usług samolotu gaśniczego. A i na pewno nie robimy żadnych ulic w mieście i gminie jak to było za poprzednich władz bo to przecież takie oklepane i przedwyborcze poczynania. No to tyle na ten temat.

  • gość 2018-09-16 18:33:01

    Nienawiść nic nie da ,mieliśmy to przez cztery lata.Potrzebny jest kompromis,nie musi być zgoda bo jej nigdy nie było i nie będzie.Jest za duża różnica w statusie społecznym,bogaty rolnik a właściwie obszarnik połknie tego słabszego bo jest biedniejszy nie liczy się dobro społeczne tylko własny interes.

  • Dobrzyñ - niezalogowany 2018-09-19 22:55:30

    Przykro to wsxystko czytac.....żal żal I jeszcze raz zal...Dobrzyñ tonie.....ludzie sa wredni dla sibie nikt nie mysli o Dobrzyniu tylko o sobie......pan Jacek Wasko. Porażka ogromna ale kaxdy popelnia bledy .....wybaczcie mu..........uwazam ze burmistrzem zostac powinna pani Renia Chècka....haha oczywiscie zart......ja pierwsza zwolnic ze stanowiska

  • gość 2018-09-20 08:48:06

    zgadzam się tam dyrektor potrzebny jak dziura w moście

  • gość 2018-09-25 22:42:40

    Ale, o czym w piszecie, że P. Renia niepotrzebna? Dom kultury trzeba rozbudować tak stwierdził wódz, wszak zasadna rozbudowa,bo P. Chęcka zrobiła się duża nie mieści się w tej dobrzyńskiej kulturze

  • Gość - niezalogowany 2018-09-25 22:50:22

    Ale wy wszyscy dzielni jesteście!! Brawo

  • Antywasko - niezalogowany 2018-09-26 09:03:17

    Do Goscpatriota Jeśli lizesz 4 litery waskiemu to rób to publicznie a nie tylko w gabinecie. Były cudowne pomysły samolot hala była zła a teraz chłopak nie miałby gdzie mieszkać itp może rada nie prezentuje wysokiego poziomu ale to powiedz jaki poziom reprezentuje on sam nikt nie powie że spokojny ułożony gość tylko cham i człowiek nie zrównoważony psychicznie. Coś mi się wydaje że jesteś podstawiony lub po prostu niegrzecznym chlopczykiem

  • Gość - niezalogowany 2018-09-26 15:23:33

    Pan Jan wygra te wybór bardzo mu tego życzę tylko On od kilku lat, pokazuje że, zależy mu na naszej Gminie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-30 23:24:10

    Ludzie przecież Dobrzyń to wieś, pipidówek jakich mało a tu widzę że mieszczaństwo się odzywa heh dobre.

Dodajesz jako: |