:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Aerobik lekiem na złe samopoczucie

Rekreacja, Aerobik lekiem samopoczucie - zdjęcie, fotografia

Grupa pań z gminy Tłuchowo dba o kondycję. Zamiast siedzieć przed telewizorem, wolą ćwiczyć aerobik. Tłuchowianki postanowiły przeznaczyć wolny czas na aktywny wypoczynek.

Takiej kondycji pozazdrościć im może niejeden trzydziestolatek. Do tego mogą pochwalić się hartem ducha, wytrwałością i co najważniejsze, doskonałym samopoczuciem. Mowa tu o tłuchowskich seniorkach, które dwa razy w tygodniu spotykają się w hali sportowej zespołu szkół, gdzie odbywa się aerobik. – Dlaczego mam siedzieć w domu, skoro mogę coś jeszcze dla siebie zrobić – pyta uczestniczka zajęć Jadwiga Witkowska. – Siedzenie przed telewizorem nie poprawia mojego samopoczucia. Te ćwiczenia dają mi mnóstwo energii na kolejne dni – dodaje.
Zajęcia odbywają się już od kilku lat. Tłuchowianki ćwiczą od jesieni do wiosny, przez około cztery miesiące. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2007 roku. Początkowo był to program zajęć przeznaczony dla kobiet po 50. roku życia. Jednak do tych pań szybko dołączyły młodsze uczestniczki. Każdym lekcjom towarzyszy muzyka, co znacznie uatrakcyjnia godzinne spotkanie. – Panie wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe, które wspomagają układy krążenia, oddechowy i ruchu. Są również ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem drabinek, piłek zwykłych, lekarskich oraz rehabilitacyjnych. Niektóre wykonujemy także przy pomocy ławeczek. Trenujemy również w parach. Niekiedy zajęcia przyjmują formę wychowania fizycznego – mówi Katarzyna Jankowska, prowadząca aerobik.
Jak na razie uzbierała się ponad dwudziestoosobowa grupa kobiet, które jak przyznaje instruktorka, są bardzo sumienne i zdyscyplinowane. Ale to nie wszystko, twierdzą uczestniczki zajęć. Aerobik to zastrzyk, który stawia je na równe nogi. – Gimnastyka bardzo mi pomaga. Od lat utrzymuję tę samą wagę, jestem cały czas w ruchu i mam doskonałą kondycję – mówi Sabina Kuich. Wiesława Mieszkowska dodaje: – Niektóre ćwiczenia są trudne i wymagają sporo wysiłku, ale wszystkie są odpowiednio dostosowane do naszych możliwości. Gimnastyka dała mi drugie życie.
Na panie, które zdecydowały się uczestniczyć w zajęciach, na każdym spotkaniu czeka przyjazna atmosfera, odgrywająca jakże istotną rolę w przezwyciężaniu zmęczenia w czasie ćwiczeń.

Tekst i fot. (mb)

Aerobik lekiem na złe samopoczucie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się