:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

19-letni pirat drogowy stracił prawko

Kronika kryminalna, letni pirat drogowy stracił prawko - zdjęcie, fotografia

Młody mieszkaniec gminy Chrostkowo zaledwie kilka miesięcy nacieszył się prawem jazdy, które zdobył w marcu br. Szalona eskapada niesprawnym autem musiała się tak skończyć.

Na wyjątkowo nieprzepisowo jeżdżącego kierowcę policjanci z lipnowskiej drogówki trafili w środę (02.08) w okolicach Jastrzębia. Najpierw 19-latek minął z dużą prędkością nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać forda focusa, więc włączyli sygnały uprzywilejowania.

- Kierowca jednak nie reagował, a jadąc dalej popełniał kolejne wykroczenia. W obszarze zabudowanym miał na liczniku ponad 100km/h, wyprzedał inne auto w rejonie skrzyżowania, a poza obszarem zabudowanym prędkość prowadzonego przez niego auta doszła do 153km/h - mówi Małgorzata Małkińska z KPP Lipno.

To nie koniec, bo podczas kontroli okazało się, że młodzieniec nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Jakby tego było mało, stan techniczny forda pozostawiał wiele do życzenia. Za rozbity przedni reflektor oraz niesprawne światła mijania, wsteczne i hamowania policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta.

Za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym policjanci wystosują do starostwa powiatowego zawiadomienie o zatrzymaniu prawa jazdy mieszkańcowi gminy Chrostkowo. Ponadto do sądu trafi wniosek o ukaranie mężczyzny za popełnione wykroczenia.

Tekst i fot. (ak)

19-letni pirat drogowy stracił prawko komentarze opinie

  • - niezalogowany 2017-10-29 20:58:39

    Ciekawe czy nic ze sobą nie miał.. Tak trzymaj ziombel

Dodajesz jako: Zaloguj się