:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

11 medali Nemo Lipno

Sporty wodne, medali Lipno - zdjęcie, fotografia

Trzydzieścioro młodych pływaków z lipnowskiej szkółki pływackiej Nemo uczestniczyło w minioną sobotę 14 kwietnia w zawodach ogólnopolskich „W poszukiwaniu talentów” w Rypinie. Nasi reprezentanci zdobyli jedenaście medali.

To były wyjątkowe zawody dla naszych młodych pływaków, bo zakończone dużym sukcesem. Lipnowscy sportowcy z Klubu Pływackiego Nemo Lipno podczas III Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „W poszukiwaniu talentów”, odbywających się pod patronatem burmistrza Rypina zabłysnęli na pływackiej arenie ogólnokrajowej.

Trzydzieścioro zawodników lipnowskiego klubu rywalizowało z ponad 520 zawodnikami, reprezentującymi 38 klubów pływackich z całej Polski. Młodzi pływacy z Lipna powrócili z Rypina z 11 medalami. Najmłodsi sportowcy, reprezentujący roczniki 2009, 2010 i 2011 ukończyli swój występ z dorobkiem 6 krążków i zajęli II miejsce w klasyfikacji medalowej na 28 sklasyfikowanych klubów. W tej grupie na podium stanęli: Maciej Rakowski, zdobywając dwa złote medale w konkurencji 25 m stylem klasycznym i 25 m stylem grzbietowym, Zuzanna Lewandowska – srebrny medal w konkurencji 25 m stylem dowolnym i brązowy medal za 25 m stylem grzbietowym, Nikodem Maklakiewicz – srebrny medal za 25 m stylem klasycznym i Wojciech Krzyszczak – brązowy medal na 25 m stylem klasycznym.

Starsi zawodnicy ukończyli zawody z pięcioma medalami. Wśród nich Anna Ostrowska i Szymon Kycia wywalczyli srebrne medale w konkurencji 100 m stylem klasycznym, Alicja Ostrowska i Stanisław Lewicki zdobyli brązowe medale w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Najstarsi reprezentanci Nemo Lipno zdobyli także złoty medal, płynąc w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Wszyscy zawodnicy osiągnęli wartościowe wyniki, wielu z nich poprawiło rekordy życiowe.

– Udany występ w Rypinie daje nam nadzieję na kolejne sukcesy i  godne reprezentowanie klubu w zbliżającym się III Ogólnopolskim Mitingu Pływackim, który już za nieco ponad miesiąc odbędzie się na pływalni  w Lipnie – mówią zgodnie pływacy.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy, o których z przyjemnością będziemy informować.