22°C lekkie zachmurzenie

Derby B-klasy dla Wiślanina

Orion Popowo dzielnie walczył, ale ostatecznie to Wiślanin Bobrowniki zgarnął trzy punkty za mecz z pierwszej w tym roku kolejki B-klasy.

Inauguracja rundy wiosennej B-klasy była szczególnie interesująca dla kibiców w naszym regionie, bo w meczu derbowym Wiślanin Bobrowniki podejmował Orion Popowo. Mimo ataków gospodarzy to przyjezdni pierwsi zdobyli gola za sprawą Jakuba Milewskiego. Odmłodzony skład Oriona zdołał utrzymać prowadzenie do przerwy. Jednak napór Wiślanina w drugiej odsłonie przyniósł efekt już po 3 minutach gry. Po uderzeniu z dystansu wyrównał Konrad Strużyna.

W kolejnych minutach trwał napór miejscowych, ale bez efektów. W końcówce gospodarze dopięli swego. Najpierw gola zdobył Łukasz Skonieczny, a wynik na 3:1 ustalił Maciej Serafin. Dzięki tej wygranej Wiślanin umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Orion jest piąty. Warto dodać, że swój mecz przegrał w Stawkach 1:2 wicelider – Wicher Wielgie. W najbliższej kolejce Wicher podejmie Cukrownik Fabianki, Orion Start Stawki, a Wiślanin pauzuje.